سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

یخ‌زدگی مرکبات مازندران را تهدید می‎کند - نمایش محتوای خبر

 

 

یخ‌زدگی مرکبات مازندران را تهدید می‎کند

سیدشبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به پیش‎بینی کاهش محسوس درجه حرارت در هفته‎های آینده اظهار کرد: باغداران نسبت به برداشت به موقع مرکبات خود و یا نگهداری در انبارهای فنی اقدام کنند تا از خسارت ناشی از یخ‌زدگی مرکبات جلوگیری شود.

وی با اشاره به خرید توافقی برنج از کشاورزان در سال‌ جاری افزود: 420 تن انواع برنج پرمحصول و ارقام محلی با قیمت توافقی توسط شرکت تعاونی روستایی خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود با بیان اینکه تاکنون مبلغ 21 میلیارد ریال از مطالبات برنج‌کاران این شهرستان پرداخت شده است، تصریح کرد: در شهرستان میاندورود با سطح زیر کشت 8 هزار و 523 هکتار شالیزار سالانه بیش از 48 هزار تن شلتوک تولید و برداشت می‎شود.

وی با اشاره به رکورد 120 تنی برداشت مرکبات در این شهرستان گفت: اسرافیل عرب کشاورز اهل روستای طبقده با تولید این مقدار مرکبات به عنوان باغدار شاخص شهرستان انتخاب شد.

موسوی به برگزاری جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات در محل فرمانداری میاندورود اشاره کرد و افزود: در این نشست مسائل مربوط به ذخیره‌سازی مرکبات برای شب عید مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در راستای تولید جوجه یک‌روزه در سال‌ جاری 8 میلیون و 615 هزار قطعه جوجه یک‌روزه در کارخانه جوجه‌کشی گهرباران با کیفیت 85 درصد تولید و برای تحویل به مرغداری‎های استان و خارج استان ارسال شده است.

{jcomments off}