سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

یاس کبود - نمایش محتوای صدا

 

 

یاس کبود

 نویسنده : سهراب تورانی
 تهیه کننده: فاطمه شافعیان
گوینده ها:راحله پازانی  و مرتضی مربی
صدابردار:شهرام حق شناس
دستیار تهیه:نصیبه بدرود
موضوع:حضرت فاطمه الگو برتر برای زنان و مردان

 

یاس کبود عنوان ویژه برنامه شهادت فاطمه زهرا(س) ،به تهیه کنندگی فاطمه شافعیان است که درروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ( شنبه و یکشنبه دی 99 ) از ساعت 17:30 صبح به مدت 120دقیقه از صدای شبکه مازندران پخش شد.

روز شهادت کسی است که مادر خورشیدهای دنباله داری است که تا همیشه تاریخ زلالی زمین را تضمین کرده اند .,واین‌ شبها که می‌رسد، عجیب بی‌قراری می‌کند و زمین، داغ دلش تازه می‌شود و زخم شرمش، سر باز می‌کند.ملکوتیان حق دارند سر بر دیوار عرش بگذارند و های‌های گریه کنند.ماه حق دارد که گوشه اختفا  اختیار کند و ستارگان به سوگ بنشینند،آن خانه نمی‌دانم آن شب به چه قدرتی بر پای ایستاده بود، آن مدینه چه مدینه‌ای بود که چنین مصیبتی را تاب آورد و در هم نشکست، آن چه قبرستانی بود که سرچشمه عصمت را در خویش فرو برد و دم بر نیاورد، آن چه خاکی بود که به خود جرأت داد، فاطمه را از علی جدا کند؟

چرا آن خانه بر جای ماند؟ چرا مدینه ویران نشد؟ چرا آسمان در خود نپیچید؟ چرا بغض زمین نترکید؟ چرا عالم فرو نریخت؟
ای بانوی آب و آیینه ! گیاهان از زمین به یاد تو سبز میرویند و شقایق ها از ازل تا ابد داغدار زخمی هستند که دستهایی نامهربان بر شانه های فدک زدند . هر دری را که میبینم دردی در من جوان میشود و زخمی کبود در من جوانه میزند .

ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه  حق و شفیعه ی حشر، پدر و مادرم فدای  دست های مهربانت باد. تو محور آسمان ایثاری و اولین علت خلقت. ای مادر رسالت و همتای ولایت؛ از آغاز، حمایت از ولایت، سرلوحه  خصایل آسمانی ات بود.

ای بانوی زلال ! دریا مهاجر است ، رودها مهاجرند ، تنها اندوه توست ، تنها زخم پهلوی توست که در کبودی تاریخ ماندگار است .

آیتم های برنامه شامل:آرم ابتدایی-کارشناس مذهبی-مداحی-شعر شاعران آیینی و مذهبی-دلنوشته و راوی-خطاطی –گزارش و ...می باشد

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو