سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

یاس نبوی - نمایش محتوای صدا

 

 

یاس نبوی

 

گوینده خانم : هدا افضلی

گوینده آقا: محمد محمدخانی  

تهیه کننده : فرهاد قلی نژاد 

گزارشگر: محمد امینی 

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار 

یاس نبوی عنوان ویژه برنامه شهادت فاطمه زهرا(س) ،به تهیه کنندگی فرهادقلی نژاد است که درروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) (سه شنبه 1اسفند ) از ساعت 9 صبح به مدت 120دقیقه از صدای شبکه مازندران پخش شد.

روز شهادت کسی است که مادر خورشیدهای دنباله داری است که تا همیشه تاریخ زلالی زمین را تضمین کرده اند .,واين‌ شبها كه مي‌رسد، عجيب بي‌قراري مي‌كند و زمين، داغ دلش تازه مي‌شود و زخم شرمش، سر باز مي‌كند.ملكوتيان حق دارند سر بر ديوار عرش بگذارند و هاي‌هاي گريه كنند.ماه حق دارد كه گوشه اختفا  اختيار كند و ستارگان به سوگ بنشینند،آن خانه نمي‌دانم آن شب به چه قدرتي بر پاي ايستاده بود، آن مدينه چه مدينه‌اي بود كه چنين مصيبتي را تاب آورد و در هم نشكست، آن چه قبرستاني بود كه سرچشمه عصمت را در خويش فرو برد و دم بر نياورد، آن چه خاكي بود كه به خود جرأت داد، فاطمه را از علي جدا كند؟

چرا آن خانه بر جاي ماند؟ چرا مدينه ويران نشد؟ چرا آسمان در خود نپيچيد؟ چرا بغض زمين نتركيد؟ چرا عالم فرو نريخت؟
ای بانوی آب و آیینه ! گیاهان از زمین به یاد تو سبز میرویند و شقایق ها از ازل تا ابد داغدار زخمی هستند که دستهایی نامهربان بر شانه های فدک زدند . هر دری را که میبینم دردی در من جوان میشود و زخمی کبود در من جوانه میزند .

ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه  حق و شفیعه ی حشر، پدر و مادرم فدای  دست های مهربانت باد. تو محور آسمان ایثاری و اولین علت خلقت. ای مادر رسالت و همتای ولایت؛ از آغاز، حمایت از ولایت، سرلوحه  خصایل آسمانی ات بود.

ای بانوی زلال ! دریا مهاجر است ، رودها مهاجرند ، تنها اندوه توست ، تنها زخم پهلوی توست که در کبودی تاریخ ماندگار است .

آیتم های برنامه شامل:آرم ابتدایی-کارشناس مذهبی-مداحی-شعر شاعران آیینی و مذهبی-دلنوشته و راوی-خطاطی –گزارش و ...می باشد

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو