سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

یادگار خورشید - نمایش محتوای صدا

 

 

یادگار خورشید

تهیه کننده : رمضان کریمی نیا

نویسنده :  خانم شاکریان

گوینده : علی عظیمی ، هدی افضلی

گزارشگر : محمد امینی

ویراستار: سهراب تورانی

ارتباطات : جهان اسماعیلی

کارشناس برنامه : دکتر سلیلی

صدابرداران: خانم رقیه محسن تبار

 

یادگارخورشیدعنوان ویژه برنامه ایست ویژه شهادت حضرت فاطمه (س) به تهیه‌کنندگی رمضان کریمی نیا از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ به مناسبت روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ،به صورت زنده از صدای مرکز مازندران پخش  می شود.

فاطمه زهراء علیها السلام شخصیتی ستودنی و الگو دارند و بخش کوچکی از ویژگیها و خصوصیات ستودنی ایشان در لابه لای کتابهای حدیثی و تاریخی به دست ما رسیده است. با این حال نباید با ساده اندیشی به سراغ این کتابها رفت؛ چرا که در لابه لای این نوشته ها گه گاهی اشتباهات یا دسیسه هایی رخ داده است که نه تنها فضیلت، بلکه دروغ و افترائات ناروا به صدیقه طاهره علیها السلام است.

حضرت فاطمه سلام الله علیها بر اثر ضربه وارده به آن حضرت در هجوم به خانه شان، پس از چند روز از این واقعه، به شهادت رسیدند. درباره روز شهادت حضرت زهرا(س) در میان کتاب های تاریخی چند نظر وجود دارد. بعضی از مورخین این زمان را چهل روز و کسانی این مدت را شش ماه بعد از وفات پیامبر (ص) ذکر کرده اند. همچنین در روایاتی که از ائمه (ع) به ما رسیده است دو تاریخ ذکر شده است که بسیاری از علماء شیعه تاریخ 95 روز بعد از رحلت پیامبر را معتبر تر می دانند. مطابق با این نقل شهادت آن حضرت در 3 جمادی الاخر سال 11 هجری رخ داد.

ایتمهای برنامه : متن ، گزارش ، دعوت از کارشناس و مداحی  ، داستانک ... .

سال تولید: 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو