جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

یادواره چهار نفر از سرداران شهید نکا برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره چهار نفر از سرداران شهید نکا برگزار شد

به گزارش ایرنا، نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در این یادواره با اشاره به جاودانگی شهدا و ماندگاری آنان اظهار کرد: شهدا با خدای خود معامله کردند و در میدان جنگ با شهادت خود، درس ایستادگی و مقاومت و ایثار به همه ما دادند.

ˈاحمد علی مقیمیˈ افزود: شهدای ما با پیروی از مکتب ائمه اطهار(ع) و عاشورای حسینی و مکتب رمضان به این درجه رفیع رسیده اند که باید سیره و روش آنان درزندگی و وصایای آنان مورد توجه آحاد مردم جامعه باشد.

وی همچنین برگزاری اینگونه یادواره ها را سدی در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان و عامل مهمی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از شهدا عنوان کرد که باید با بصیرت و معرفت افزایی همراه باشد.

نماینده مردم نکا در مجلس شورای اسلامی همچنین با گرامیداشت ماه رمضان گفت: رمضان ماه معرفت شناسی است و لذا باید با درس آموزی از مکتب رمضان در جهت هدایت خود تلاش کرده و هویت اصلی خود را بشناسیم.

فرماندار نکا نیز در سخنانی با اشاره به اینکه شهرستان نکا دارای 11 سردار شهید است که در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است یادآور شد: براساس برنامه ریزی ستاد یادواره سرداران شهید، یادواره هر یک از سرداران در ماه شهادتشان در نکا برگزار می شود.

ˈعلی رجبیˈ با اشاره به تقوا و ولایتمداری و معرفت شهدا افزود: دیانت شهدا و اعتقاد به معاد از ویژگی های بارز دلیرمردان و رزمندگان بوده است که باید الگوی زندگی فردی و اجتماعی همه ما باشد.

به گزارش ایرنا، این یادواره برای گرامیداشت سردار شهید محمد رحیم بردبار، سردار شهید احمد شیرخانی، سردار شهید نادعلی دیندار کلایی و سردار شهید ابوالقاسم اکبری به مناسبت سالروز شهادتشان که در تیرماه بوده است برگزار شد.

شهرستان 112 هزار نفری نکا در شرق مازندران 341 شهید تقدیم انقلاب کرده است.