جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

یادواره شهدای مدافع حرم مازندران در تنکابن برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای مدافع حرم مازندران در تنکابن برگزار شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) یادواره شهدای مدافع حرم استان مازندران شامگاه دوشنبه با حضور خانواده های شهدا ، مسئولان و جمعی از مردم در مسجد جامع بخش نشتا شهرستان تنکابن برگزار شد.

یادواره شهدای مدافع حرم مازندران در تنکابن برگزار شد

مسئول قرارگاه خاتم الاوصیا مازندران در این آئین معنوی گفت : ایمان به خدا ، ولایت پذیری و دنیا گریزی از ویژگی های شاخص شهدا است و باید همه آحاد جامعه در این راه گام بردارند.
حجت الاسلام روح ا... انگیسه ، افزود : مردم باید فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه دارند و زمینه پیوند انقلاب اسلامی ایران را با انقلاب جهانی حضرت موعود (عج) فراهم نمایند.
وی با بیان اینکه برای مدافع حرم شدن باید مدافع حریم ولایت شد ، اظهار داشت : استکبار جهانی با اصل ولایت و شیعه مشکل دارد و همین مسئله سبب شده تا در 37 سال گذشته بر علیه جمهوری اسلامی و سران نظام توطئه کند تا انقلاب اسلامی را به چالش بکشد.
انگیسه حضور رزمندگان اسلام در سوریه و عراق را استمرار هشت سال دوران دفاع مقدس دانست و تصریح کرد : همان دشمنانی که در دوران دفاع مقدس در برابر رزمندگان اسلام ایستادند ، اکنون در سوریه و عراق هستند و باید در برابر آنها ایستاد و مقاومت کرد.
وی با تاکید بر ضرورت بازشناسی افتخار آفرینی های دوران دفاع مقدس برای نسل امروز ، عنوان کرد : عزت و افتخار نظام مدیون یاد و نام شهدا است و باید فرهنگ ایثار و شهادت که بازگو کننده افتخار افرینی های مردم غیور ایران اسلامی است برای نسل امروز بازگو شود.
حجت الاسلام انگیسه تصریح کرد : امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمانی به زنده نگه داشتن یاد شهدا نیاز دارد زیرا اگر مردم شهدا و روحیات معنوی آنها را بشناسند هیچگاه سرگرم زندگی روزمره نمی شوند.
به گفته وی ، حضور در یادواره های شهدا باید همانند جبهه های جنگ محل پرورش باشد و انگیزه ای ایجاد کند تا بتوان به معیار های اصلی مهدی (عج) دست یافت.
مسئول قرارگاه خاتم الاوصیا مازندران افزود : مسلمانی که لباس رزم را از تنش بیرون کند و لباس بزم بپوشد براحتی شکست می خورد و دشمن بر او مسلط خواهد شد.
وی یاد آور شد : مردم مازندران در مراحل مختلف انقلاب بویژه در دوران دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت با صلابت حماسه های باشکوه و افتخار آمیزی خلق کردند و همچنان نیز این راه را ادامه خواهند داد.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن 560 شهید در دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.