جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

یادواره سرداران و 55 شهید منطقه شمال پل تجن ساری برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره سرداران و 55 شهید منطقه شمال پل تجن ساری برگزار شد

یادواره سرداران و 55 شهید منطقه شمال پل تجن ساری با حضور گسترده ایثارگران، خانواده های معظم شهدا و شمار کثیری از امت شهید پرور منطقه در جوار حرم مطهر شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس استان مازندران واقع در ساری برگزار شد.

یادواره سرداران و 55 شهید منطقه شمال پل تجن ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس مازندران در این مراسم باشکوه که با برنامه فرهنگی و معنوی، مداحی در وصف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شهیدان اسلام و نوحه خوانی و سینه زنی به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان کربلا و پاکباختگان رکابشان همراه بود، حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور امام جمعه جویبار طی سخنانی با اشاره به ماهیت عاشورایی دفاع مقدس، گفت: شهدای ما به حسین بن علی(ع) اقتدا کردند.
وی افزود: شهدای گمنام در گمنامی فراگیر، شهرتی ماندگار یافتند.
امام جمعه جویبار با اشاره به قداست شهادت، اظهار داشت: شهادت حیات طیبه است و شهدا هویت جاودانه الهی خود را در تقوا، ولایتمداری و منش عاشورایی یافتند.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ شهدا، خاطر نشان کرد: رهروی شهدا، بهترین نوع از انواع تکریم شهیدان اسلام است.
وی ضمن تبیین فلسفه عاشورای حسینی گفت: عاشورا صادق ترین قیام و مکتب اسلام خواهی است.
امام جمعه جویبار با اشاره بر اینکه خدا محوری عزتمندی و ذلت ناپذیری از جمله ویژگی های بارز شهدای ماست، گفت: شهدای دفاع مقدس در مکتب عاشورا ویژگی های اسلام ناب محمدی(ص) را آموختند.
وی با اشاره به نقش یادواره شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: امر به معروف و رعایت حق الناس پیام شاخص عاشورا و دفاع مقدس است.
امام جمعه جویبار با اشاره به پیامد مخرب ماهواره ها و فضای مجازی ، گفت: مقابله با جنگ نرم دشمن رسالت عاشورایی امروز ماست.
وی با اشاره به حماسه های بی بدیل جانبازان، گفت: جانبازان با صیر و شکیبایی خود وعزتمندی جهان اسلام را بیمه کردند.