جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

یادمان شهید مدافع حرم آملی در مصلای قدس برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یادمان شهید مدافع حرم آملی در مصلای قدس برگزار می‌شود

فرماندار آمل گفت: یادمان بزرگ شهید مدافع حرم رضا حاجی‌زاده روز پنج‌شنبه از ساعت 10 صبح در مصلای بزرگ قدس این شهرستان برگزار می‌شود.

یادمان شهید مدافع حرم آملی در مصلای قدس برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد منفرد پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری مراسم شهید مدافع حرم رضا حاجی‌زاده، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم با احساس درست و سنجش همه احوال از حریم ولایت و مکتب امامت دفاع کردند.

وی افزود: دشمن استکباری در زمان آتش‌بس شبیخون به نیروهای ایرانی زده و شهدای مدافع حرم از مرزهای ایمانی و اعتقادی دفاع کردند.

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه اعتقاد دارم اگر جان‌فشانی جان برکفان در دفاع از حرم اهل بیت نبود امروز ناچار بودیم در کوچه و خیابان‌ها به مقابله با عناصر استکبار جهانی و اردوگاه تکفیری به سرکردگی داعشی‌ها بپردازیم و با کفر بین‌الملل به مبارزه برخیزیم، تصریح کرد: از بین 13 شهید مدافع حرم مازندرانی تنها پیکر یک شهید از بهشهر برای تدفین و تشییع مهیا شد.

وی با اعلام اینکه در بیشتر کشورهای منطقه ناامنی وجود دارد، افزود: ایران اسلامی امروزه در بین ناامنی‌ها جزیره‌ای دارای امنیت، ثبات و آرامش است که آنها را مدیون و مرهون همه پاسداران حریم اسلام و ولایت هستیم.

منفرد با بیان فرا رسیدن روز پاسدار و روز جانباز، خاطرنشان کرد: شهادت امر تصادفی و اتفاقی نیست بلکه شهیدان معلمانی هستند که به همه اساتید، مردم و معلمان درس رشادت، استقامت، پایداری و ایستادگی می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم در اوج جوانی با قامت برافراشته ره صد ساله را یک شبه پیمودند، ادامه داد: شهید مدافع حرم رضا حاجی‌زاده دانشجوی دانشگاه هنر شماره 5 بود که در جمع اساتید و دانشجویان این مرکز اعلام کردم این شهید از همه اساتید و همه آحاد جامعه پیشی گرفته و گوی سبقت را از همه ربود.

منفرد با اشاره به اینکه شهادت رزمندگان تنها افتخار خانواده شهدا نیست بلکه شهدا متعلق به شهرستان، استان و میهن اسلامی هستند، بیان کرد: شهیدان دانش‌آموختگان مکتب اهل بیت هستند که به جایگاه والایی رسیدند.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه هر چه در مقام و منزلت شهدا سخن بگوییم تنها قطره‌ای از دریای بیکران شهادت است، یادآور شد: این وظیفه بر ما است که از مقام و منزلت شهدا قدردانی کنیم.

وی با گرامیداشت یاد همه شهدای مدافع حرم، خاطرنشان کرد: سکوت و مظلومیت پدر شهید حاجی‌زاده از مدافعان آملی حرم اهل بیت نشان از آن دارد که این ابرمرد استوار و مستحکم مقابل غم و اندوه ایستاده است.

منفرد با اشاره به اینکه غم و اندوه از دست دادن پاره تن بسیار سنگین و عظیم است، ادامه داد: از این پس دو مرحله پیش‌رو داریم که مرحله نخست مراسم‌های قبل از ورود پیکر مطهر به داخل کشور و بعد از آن مراسم‌های پس از ورود پیکرهای پاک به همراه تشییع و خاکسپاری است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تشییع جنازه نمادین برای مدافع حرم آملی، بیان کرد: انعکاس اخبار تشییع و مراسم شهدای حرم در فضای مجازی به درستی انعکاس داده شود.

فرماندار آمل گفت: یادمان بزرگ شهید مدافع حرم رضا حاجی‌زاده روز پنج‌شنبه از ساعت 10 صبح در مصلای بزرگ قدس با حضور مردم ولایت‌مدار، اقشار مختلف، خانواده شهدا، مسئولان و مدیران استانی و شهری به همراه مدیحه‌سرایی و سخنرانی سخنرانان برجسته برگزار می‌شود.