سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گلزار شهدای تنکابن عطر افشانی و گلباران شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گلزار شهدای تنکابن عطر افشانی و گلباران شد

گلزار شهدای شهرستان تنکابن روز دوشنبه همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر با حضور فرماندار ، مدیران دستگاههای اجرایی و خانواده های شهدا عطر افشانی و گلباران شد.

گلزار شهدای تنکابن عطر افشانی و گلباران شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرماندار تنکابن در این آیین گفت : عزت و عظمت کنونی ایران اسلامی مرهون دلاورمردی ها و جانفشانی های شهداست و همه باید در این مسیر گام بردارند .
سید امیر حسینی جو شهدا را رمز پیروزی انقلاب اسلامی و مایه سربلندی و افتخار ملت ایران توصیف کرد و افزود : شهدا همان طور که در حیات خود روشنگر و چشم بینای جامعه بودند ، با عروج ملکوتی خویش حیات بخش جامعه شدند .
وی نزدیکی به فرهنگ شهدا و شهادت را نیاز امروز جامعه دانست و اظهار داشت : حرکت در خط شهدا از بین برنده تمامی توطئه های دشمنان است و جامعه ، حرکت خود را مدیون پیروی از مسیر شهادت می داند.
حسینی جو ولایت مداری ، زمان شناسی ، بصیرت و آگاهی را از شاخصه های اصلی شهیدان عنوان کرد و بیان داشت : شهدا ستارگان درخشانی هستند که انسان با دیدنشان راه را گم نمی کند زیرا شهدا راه عاقبت بخیری را نشان می دهند.
وی یادآور شد : گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در واقع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و این وظیفه مسئولان است که در انتقال ارزش های دوران دفاع مقدس به نسل کنونی اهتمام جدی داشته باشند.
شرکت کنندگان در این مراسم با قرائت فاتحه و نثار گل یاد و خاطره شهدای شهرستان تنکابن را گرامی داشتند.
شهرستان 150 هزار نفری تنکابن 570 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.