رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

گلبرگ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گلبرگ

خانواده از نهادهای مهم و اساسی جامعه به عنوان یک نهاد اجتماعی مهمترین و عمده ترین نقش را در تربیت کودک ایفا می نماید . خانواده اولین آموزشگاه  است آموزشگاهی که کودک در آن لبخند ، قهر ، دوستی ، خوش خلقی ، خودداری ، تعامل و تکامل  وظیفه شناسی و مسئولیت و اخلاق را می آموزد خانواده نقش اصلی  را در شخصیت سازی کودک بر عهده دارد و شخصیت هر فرد همان عادتها و یادگیری های آن مجموعه ای است که با آنها در ارتباط است .

امیرالمومنین حضرت علی (ع) فرمودند:

« فرزندانمان را مطابق با زمان خودشان تربیت کنیم زیرا آنها برای زمان خودشان به وجود آمده اند »

تجارب بشری نشان می دهد  جوامعی  که برای کودکان خود و نهاد خانواده برنامه ریزی عالمانه ای داشته اند ، مسیر هموارتری را برای پیشرفت طی کرده اند بی شک کیفیت کنونی جوامع را باید در احوال گذشته کودکان و جایگاه خانواده در آنها جستجو کرد . شناسایی و تشخیص  نیازها و مصالح هر جامعه و چاره اندیشی برای رفع نارساییها  به ویژه در حوزه مسائل خانواه و کودک ، سنگ بنای جامعه سالم است که نتایج  آن ، تحقق  آرمانهای متعالی آن مجموعه را میسر می کند .

براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب  روی سبک زندگی ایرانی اسلامی مبنی بر توجه به بنیان خانواده و همچنین دیدگاه و تاکید رسانه بر خانواه محوری به موضوعات  مرتبط با برنامه  به گونه ای جدید نگاه می شود تا با پرداختن  به موضوع ، زوایای پنهان  آن نیز هویدا شود وقتی از دریچه های جدید به موضوعی  نگاه می شود مخاطب در برنامه مشارکت می کند و همین  تعامل و مشارکت باعث می شود به نیازهای مخاطب بیشتر پی ببریم .

عوامل برنامه گلبرگ:

مجری: وفایی

کارگردان:احمدشاه بابازاده

تصویربردار:رفیقی –ذاکری

نورپرداز:رفیقی

صدابردار:صادقی

نویسنده : تقوی

تدوینگر:امامعلی

منشی صحنه:احمدنژاد

مباشر تهیه :سودابه علیزاده