سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گفتمان آیت‌الله النمر اعدام‌شدنی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

گفتمان آیت‌الله النمر اعدام‌شدنی نیست

رئیس‌ کل دادگستری مازندران گفت: جسم آیت‌الله النمر رفت، تا زمانی که ایشان زنده بودند، سخنان وی در جسم آیت‌الله النمر بود ولی در حال حاضر گفتمان این شهید گرانقدر در افکار دنیا پیچیده است.

گفتمان آیت‌الله النمر اعدام‌شدنی نیست

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره به شهادت رساندن آیت‌الله النمر و پیگیری‌های قضایی از طریق جامعه بین‌المللی، اظهار کرد: اعتقادم این است که پیگیری شهادت آیت‌الله النمر نباید محدود به پیگیری از طریق مراجع قضایی شود.

وی تصریح کرد: شهادت آیت‌الله النمر قضیه‌ای مهم‌تر از پیگیری مراجع قضایی است، این یک موضوع جهانی، اعتقادی و دینی است.

رئیس‌کل دادگستری مازندران اضافه کرد: عربستان اشتباه بزرگی را مرتکب شد که در تاریخ محکوم است، نباید به‌دنبال محکوم کردن این کشور برای این اشتباه بزرگ باشیم.

این مسئول بیان کرد: اقدامی که محکوم است نباید برای آن به دنبال ادله باشیم.

تقوی‌فرد یادآور شد: عربستان آیت‌الله النمر را اعدام نکرد، بلکه قصد داشت سخن را اعدام کند و سخن اعدام‌شدنی نیست، با شهادت آیت‌الله النمر سخنان این مرد بزرگ رساتر و گویاتر شد.

وی اضافه کرد: جسم آیت‌الله النمر رفت، تا زمانی که ایشان زنده بودند، سخنان وی در جسم آیت‌الله النمر بود ولی در حال حاضر گفتمان این شهید گرانقدر در افکار دنیا پیچیده است.

رئیس‌ کل دادگستری مازندران گفت: عربستان سعودی متوجه این اقدامی که به ضرر خودش است نشد و به‌زودی‌ هم متوجه این موضوع نمی‌شود.

وی با اعلام اینکه آثار شهادت آیت‌الله النمر باقی خواهد ماند و مشکل جدی برای دولت عربستان ایجاد می‌کند، یادآور شد: سخنان آیت‌الله النمر در افکار جهانی منتشر شد و این موضوع به ضرر دولت عربستان است.

تقوی‌فرد در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که وظیفه افراد برجسته دینی درباره واکنش به شهادت آیت‌الله النمر، افزود: همه علمای اسلام به‌خوبی نسبت به این جنایت عربستان واکنش نشان دادند، به‌خوبی وارد صحنه شدند و در این زمینه سنگ‌تمام گذاشتند.

وی درباره واکنش جامعه بین‌المللی نسبت به این اقدام دولت سعودی در پایان گفت: واکنش جامعه بین‌المللی نیز بسیار مناسب بود ولی از معاندین انتظار بیشتر از این نیست، مومنین و مسلمین به‌خوبی وارد میدان شدند و حق مطلب را به خوبی ادا کردند.