سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

گفتمان اقتصاد مقاومتی در مازندران روان‌سازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گفتمان اقتصاد مقاومتی در مازندران روان‌سازی شود

استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت‌های استان در اجرای شعار اقتصاد مقاومتی لازم است و گفتمان اقتصاد مقاومتی در مازندران باید روان‌سازی شود.

گفتمان اقتصاد مقاومتی در مازندران روان‌سازی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار در کارگروه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی در مازندران به‌صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  ادبیات کار در کارگروه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید به‌درستی در استان مشخص شود، افزود: کسی نمی‌تواند مدعی باشد که فرهنگ‌ساز است موضوع اقتصاد مقاومتی تخصصی است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه روش‌های ترویج و فرهنگ‌سازی نیازمند تخصص است، اضافه کرد: زیرساخت‌ها و پیوست‌های فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی باید جمع‌آوری شود تا در تحقق شعار موثر باشد.

این مسؤول با بیان اینکه رسانه ملی در استان جدای از دستگاه‌های اجرایی دیگر نیست، گفت: در حوزه گفتمان اقتصاد مقاومتی به لحاظ پیوند با دولت تقسیم وظایف انجام شد و مازندران هم در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکنون موفق بوده است.

فلاح به مسؤولیت‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و ادامه داد: تغییر رفتار اداری سبب می‌شود اعتقادات و تعهد به کار مشخص شود که در این حالت نیازمند تعامل کلی برای توسعه استان است.

وی کارگروه گفتمان اقتصاد مقاومتی را اساس کار فرهنگی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دانست و تصریح کرد: انجام هر کاری اتفاقی نیست تمام تهدیدات و فرصت‌هایی که در جامعه ایجاد می‌شود نشأت گرفته از اقدامات فرهنگی است.

استاندار مازندران اولویت‌بندی برای انجام کارهای فرهنگی را در استان مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید اقتضائات استانی مورد توجه قرار گیرد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه رسانه‌ها در اجرای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در رأس کار قرار دارند، اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها باید براساس دستورالعمل ابلاغی به کارگروه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشند.

فلاح با اشاره به اینکه بحث اقتصاد مقاومتی محور مهم فعالیت‌ها در استان مطرح شده است، گفت: اگر مسؤولی به موضوع گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی اعتقاد نداشته باشد تصمیمات متفاوت می‌شود و در این خصوص تا پایان امسال باید به نتیجه مطلوب برسیم.

وی افزود: اقدامات خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در مازندران صورت گرفت و در جلسات مختلف به‌صورت موردی تصمیمات نهایی گرفته شد تا در جامعه امید ایجاد شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه اشتغال و رفع بیکاری در استان باید رونق یابد، تصریح کرد: وقتی بحث اقتصاد مقاومتی در استان مطرح می‌شود تمام کارها در این حوزه باید در رأس امور استان قرار گیرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های استان در اجرای شعار اقتصاد مقاومتی لازم است و گفتمان اقتصاد مقاومتی در مازندران باید روان‌سازی شود.

فلاح در بخش پایان گفت: مردم به‌درستی عملکرد دولت را در استان‌ها ارزیابی می‌کنند و عملکردها باید مثبت و دقیق باشد.