سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

گشت های ویژه مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز در مازندران شکل گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

گشت های ویژه مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز در مازندران شکل گرفت

ˈ دلاور حیدرپورˈ یکشنبه شب در اولین جلسه شورای کشاورزی مازندران سال 93 همچنین گفت: با هماهنگی به عمل آمده با سایر دستگاه های اجرایی، از امروز شاهد مقابله جدی با پدیده شوم تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: عزم مسوولان استانی بر مقابله جدی و محکم با تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به آمادگی کامل نیروی انتظامی در همراهی با جهاد کشاورزی برای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی اظهار داشت: همسو با یان رویکرد ، برخورد جدی با مشاورین املاک غیرمجاز که در پدیده شوم تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی نقش دارند می شود.

حیدرپور افزود: به هر تغییر کاربری غیرمجاز یک اخطار با مهلت 15 تا 20 روزه صادر می شود تا نسبت به توقف عملیات و یا تخریب واحد غیرمجاز اقدام کنند.

وی ادامه داد:در صورت بی توجهی به اخطار و مهلت تعیین شده ،با همکاری نیروی انتظامی و سازمان همیاری ها و اداره راه و شهرسازی با حضور نماینده دادستان نسبت به قلع و قمع واحد احداثی غیرمجاز در زمین های کشاورزی اقدام خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد :در این زمینه عزم جدی وجود دارد و نیروی انتظامی و استانداری نیز در تامین نیروی ویژه و ماشین سنگین (لودر و بولدوزر) جهت قلع و قمع بناهای غیرمجاز در استان آمادگی خود را اعلام کردند.

در این جلسه مباحثی نظیر صرفه جویی در مصرف آب، الگوی کشت، توجه جدی به آموزش و ترویج، تنظیم بازار محصولات کشاورزی، توسعه مکانیزاسیون، بیمه محصولات کشاورزی، ارائه آمار صحیح و مستند، تأمین سوخت بخش کشاورزی و سایر موارد مرتبط از سوی رییس سازمان و مجموعه معاونین مورد بحث و بررسی و تأکید قرار گرفت.

در پایان این جلسه مهندس ˈ مجید بهادری ˈ به عنوان مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران معارفه و از خدمات ˈ مرتضی مس شناس ˈ در طول مدت تصدی این پست قدردانی شد.

مازندران با 460هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در تولید 72نوع محصول کشاورزی رتبه های اول تا سوم را در کشور دارد.