جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

گشت های اینترنتی در مازندران راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گشت های اینترنتی در مازندران راه اندازی می شود

سردار مسعود جعفری نسب در حاشیه بازدید از کلانتری نمونه  قائمشهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام رضایتمندی از فرمانده انتظامی قائمشهر، کلانتری 11 این شهرستان را بعنوان پایلوت کلانتری های سرآمد استان معرفی کرد و اظهار داشت: در نیروی انتظامی به دنبال این هستیم که پلیس را نهادی متدین برای ایجاد آرامش مردم معرفی کنیم و این امر مستلزم توجه به زیرساخت های لازم در محیط کلانتری هاست.

فرمانده انتظامی مازندران 90 تا 99 درصد امورات کلانتری ها را خدماتی دانست و بیان کرد : اکثر مراجعان به کلانتری ها افراد آسیب دیده هستند که با افراد مجرم متفاوت بوده و باید حرمت آنان حفظ شود.
وی خاطر نشان کرد: از نظر ما حتی با افراد مجرم هم باید طوری برخورد شود تا شخصیت آنان ضمن بازسازی، حفظ شود و بازداشتگاههای ما باید طوری باشد که امکانات سرمایشی و گرمایشی و ملزوماتی از قبیل مهر و سجاده و قرآن در آن فضا حاکم باشد.

سردار جعفری نسب با اشاره به اینکه این اتفاق در تمام کلانتری های قائمشهر صورت گرفته و طرح بازسازی در حال اجراست، این شهرستان را در استان جلوتر از بقیه شهرها دانست.

فرمانده انتظامی مازندران در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص جرائم سایبری گفت: ضریب استفاده از اینترنت در استان بالاست و حدود دو میلیون و هفتصد هزار کاربر مازندرانی از خدمات اینترنت پرسرعت و متمرکز در این استان بهره می برند.

سردار جعفری نسب جرائم اینترنتی را با جرائم دیگری که در جغرافیای زمینی و حقیقی اتفاق می افتد متفاوت دانست و اظهار داشت: در دسترس بودن وسایل ارتباط جمعی، کامپیوتر و موبایل این امکان را برای همه فراهم می کند که هم استفاده منفی داشته باشند و هم مثبت، که متأسفانه در جامعه کنونی استفاده نادرست و منفی از این ارتباطات و فناوری منجر به بروز آسیب در افراد و فروپاشی خانواده ها شده است.

وی افزود : اقدامات پلیس سایبری در استان مازندران موفق است ولی برای استفاده بهینه از فضاهای مجازی توسط مردم کافی نیست.

فرمانده انتظامی مازندران به همه کاربران سیستم های اینترنتی هشدار داد مراقب جاسوسان، افراد سودجو و فرصت طلب باشند و از ثبت اطلاعات شخصی خود در دنیای مجازی خودداری کنند.

سردار جعفری نسب با اشاره به اینکه در ارتباط با جمع آوری ماهواره ها تجدید نظری انجام نشده و پررنگ تر هم شده است، گفت: تا زمانی که قانون استفاده از تجهیزات ماهواره ای حاکم باشد پلیس ملزم به جمع آوری این تجهیزات است.

{jcomments off}