جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

گشایش نمایشگاه عکس و کاریکاتور از امروز در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

گشایش نمایشگاه عکس و کاریکاتور از امروز در ساری

هدف از برپایی این نمایشگاه آشنایی مردم مازندران با عواقب تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی است .

گشایش نمایشگاه عکس و کاریکاتور از امروز در ساری

دبیر برپایی این نمایشگاه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما بااشاره به راه اندازی این نمایشگاه از امروز به مدت 2 روز در دو نوبت صبح و بعد از طهر گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه آشنایی کشاورزان، روستاییان، دانش آموزان ،دانشجویان و کارشناسان با عواقب تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی مازندران است .

خادملو  با تاکید برلزوم حفظ اراضی و حمایت های قانونی افزود: این نمایشگاه طرح هایی از جمله سند دار کردن اراضی کشاورزی استان را به نمایش می گذارد و در 12 غرفه ،زمین و ابعاد مختلف آن با موضوعات  امنیت غذایی، کشت وزراعت محصولات زراعی وباغی، حفظ محیط زیست ،جنگل و منابع طبیعی به تصویر کشیده شده است .

نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران هم با اشاره به تعامل دستگاههای اجرایی، قضایی و انتظامی در برخورد با متخلفان زمین خواری گفت:  3 سال گذشته اقدامات قضایی و بازدارنده ای برای مقابله تصرف اراضی انجام شد .

وی از رصد و پایش هر گونه تغییر اراضی در استان خبرداد وگفت : زنگ خطر تغییر کاربری اراضی در استان به صدا درآمده است و با هدف تامین امنیت غذایی جلوگیری از تخریب منابع طبیعی با جنگل و هر گونه ویلا سازی در اراضی مرغوب پایش تغییر کاربری انجام می شود .

وسعت زمین های باغی و زراعی مازندران 400 هزار هکتار است .