جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

گشایش سینمای کودک و نوجوان در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

گشایش سینمای کودک و نوجوان در ساری

به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساری برای نخستین بار سینمای ویژه گروه سنی کودک ونوجوان از امروز شنبه در این کانون گشایش یافت.

گشایش سینمای کودک و نوجوان در ساری

به گزارش ایرنا سینمای کودک و نوجوان با اکران فیلم 'ناسور ' به کارگردانی کیانوش الوند با حضور دانش آموزان دختر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز به کار کرد.
در این فیلم وفاداری یاران امام حسین (ع) و جنایات یزید و همدستانش در واقعه خونین کربلا به صورت انیمیشن به نمایش درآمد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه فرزندان هفت تا 17سال استان مخاطبان اصلی کانون هستند از برنامه چهل گانه این اداره کل خبر داد و افزود: اکران فیلم از جمله برنامه های مهم این نهاد فرهنگی است.
قاسم عزیز زاده گرجی با اشاره به فعالیت گسترده دشمنان در تهاجم فرهنگی گفت: بر آن شدیم تا در کنار انتشار کتاب که از فعالیت های مهم کانون است از نمایش فیلم برای انتقال مفاهیم و موارد تربیتی استفاده کنیم.
وی شمار فیلم های در نظر گرفته برای اکران را 77حلقه برشمرد و زمان اکران آن ها را از امروز لغایت 28اسفند ماه سال جاری اعلام کرد.
او هدایت سلایق گوناگون، فرهنگسازی، ایجاد ارتباط فردی و گروهی و تاثیر در رفتار و نگرش کودکان و نوجوانان را از اهداف گشایش سینمای کودک و نوجوان دانست و با اشاره به قدمت 50ساله کانون، ادامه داد: یکی از عمده ترین فعالیت های کانون در طول حیات فرهنگی اش تولید فیلم، پویانمایی و نمایش فیلم است.
وی سالن شهید حدادی این اداره کل را برای نمایش فیلم مناسب ارزیابی کرد و افزود: ظرفیت 200صندلی سینمایی، داشتن پروجکشن تخصصی سینمایی، پرده بزرگ، آکوستیک صدا و امکانات دمای مناسب هوا از ویژگی های این سینما است.
گرجی خاطر نشان کرد: این سینما همه روزه در 2 سانس صبح و بعد از ظهر به ترتیب پذیرای دانش آموزان و خانواده هایشان است.