رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

گزینش‌گران سلایق شخصی را در انتخاب معلمان دخالت ندهند - نمایش محتوای خبر

 

 

گزینش‌گران سلایق شخصی را در انتخاب معلمان دخالت ندهند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی قاسمی صبح امروز در گردهمایی گزینش‌گران شهرستان‌ها و مناطق هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش مازندران که در پلاژ فرهنگیان مرکز استان برگزار شد، با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در جهان، اظهار داشت: آنچه جمهوری اسلامی را با سایر حکومت‌ها متمایز کرد توجه به ارزش‌های دینی است.

وی با تاکید بر اینکه برای ماندگاری انقلاب اسلامی باید تلاش شود، افزود: کسی که معتقد به پایداری انقلاب اسلامی نیست حضورش در بدنه خدمت بی‌معنا است.

این مسئول دوام و قوام جمهوری اسلامی را از راه تمهید مقدمات دانست و ادامه داد: پایداری نظام بر اساس جمهوریتی است که پایبند به ارزش‌های دینی و الهی است و ارزش‌ها را در تعارض با زندگی مردم قرار نمی‌دهد.

قاسمی آموزش و پرورش را مهم‌ترین دستگاه اجرایی در پایداری جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: فرهنگی کردن ارزش‌ها هر جامعه منوط به فعالیت نظام تعلیم و تربیت است.

وی با تاکید براینکه گزینش‌گران در جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش دقیق‌ و تخصصی وارد شوند، تصریح کرد: هر نیرویی که جذب می‌شود باید در پایداری جمهوری اسلامی نقش آفرین و پیام مهر را به دانش آموزان القا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: کلاس درس باید استقلال و آزادی را به دانش آموزان بیاموزد تا نسل نو جامعه با اتکا به خداوند فردی سازنده جامعه تربیت شود.

وی با تاکید بر اینکه پایگاه جمهوری اسلامی باید روز به روز در بین مردم قوی‌تر باشد، خاطرنشان کرد: موفقیت هر جامعه وابسته به نیروی انسانی در نظام تعلیم و تربیت است.

قاسمی با بیان اینکه هرچه در نظام تعلیم و تربیت تلاش شود خروجی آن‌ را در کلاس درس شاهد هستیم، یادآور شد: نیرویی که در آموزش و پرورش جذب می‌شود باید پیام جمهوری اسلامی را منتقل و ماندگار کنند.

این مسئول به اهمیت گزینش نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: گلوگاه ورودی دستگاه تعلیم و تربیت گزینش‌گران آموزش و پرورش هستند.

قاسمی به نقش گزینش‌گران را در انتخاب معلمان موثر دانست و ادامه داد: انتخاب معلمان باید با معیارهای انقلاب اسلامی هم‌خوانی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه انجام گزینش معلمان به دور از افراط و تفریط انجام شود، خاطرنشان کرد: گزینش‌گران در جذب نیروی انسانی سلایق شخصی خود را دخالت ندهند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: در گزینش نیروی انسانی در آموزش و پرورش به اصالت خانوادگی معلمان توجه شود.

وی یکی از آفت‌های جامعه کنونی را ظاهرسازی دانست و گفت: رفتار معلمان در داخل و خارج از مدرسه برای دانش‌آموزان باید الگو باشد.

به گزارش فارس، مازندران 500 هزار دانش‌آموز دارد.