جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

گرما مهمان این روزهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

گرما مهمان این روزهای مازندران

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: روزهای گرمی را سپری می‌کنیم و این وضعیت تا پایان هفته در استان تداوم دارد.

گرما مهمان این روزهای مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روزهای گرمی را سپری می‌کنیم به‌طوری‌که گرم‌ترین دما طی 24 ساعت گذشته مربوط به گلوگاه و کجور با 33 درجه و سردترین دما مربوط به بلده با 13 درجه سانتی‌گراد بود.

وی با بیان اینکه براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، برای امروز هوای گرمی در سطح مازندران را داریم، افزود: نسبت به روزهای گذشته هوای استان یکی دو درجه گرم‌تر می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه هوای گرم تا پایان هفته جاری در استان تداوم دارد، اضافه کرد: هوای مازندران در این مدت عمدتاً به صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی شده و در ساعات بعدازظهر شاهد رشد ابر و وزش باد در آسمان مازندران هستیم.

اسدی ادامه داد: هرچند ابتدای هفته آینده از حداکثر دمای هوای مازندران کمی کاسته می‌شود، اما کماکان هوای استان گرم خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در روزهای آینده پدیده بارشی خاصی در مازندران نداریم لازم است در مصرف انرژی و آب مدیریت لازم صورت گیرد و کشاورزان با توجه به وضعیت جوی برنامه‌ریزی کنند.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان در مورد وضعیت دریا، گفت: وضعیت دریا امروز به‌صورت موج کوتاه و فردا با افزایش موج همراه است.