سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گرما در مازندران رکورد زد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

گرما در مازندران رکورد زد‌

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: دیروز کیاسر با افزایش 2 درجه و سیاه‌بیشه و آلاشت با 0.2 درجه گرم‌تر در دوره آماری 15 ساله در تیر ماه رکورد زد.

گرما در مازندران رکورد زد‌

احمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار کرد: روز سه‌شنبه 29 تیر ماه امسال شاهد افزایش دمای مازندران بودیم، گرم‌ترین دما مربوط به گلوگاه 40، کیاسر 38، کجور 37، ساری، دشت‌ناز و پل‌سفید 35، آلاشت، آمل و سیاه‌بیشه 34، بابلسر، قراخیل قائم‌شهر و بندر امیرآباد 32، رامسر و بلده 31 و نوشهر 30 درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی با اشاره به اینکه گرم‌ترین دمای امروز مربوط به گلوگاه با 40 درجه سانتی‌گراد بوده است، افزود: ایستگاه کیاسر با دو درجه با دمای 38 درجه در تیر ماه طی 15 سال اخیر بی‌سابقه بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: همچنین سیاه‌بیشه و آلاشت با 0.2 درجه گرم‌تر در دوره آماری 15 ساله در تیر ماه رکورد زد.

اسدی تصریح کرد: هرچند تا پایان هفته جاری نوسانات دمایی داریم اما کماکان این هوای گرم و مرطوب را در سطح مازندران هستیم.

وی با تأکید بر توجه به مدیریت در مصرف بهینه انرژی با توجه به گرمای هوا، خاطرنشان کرد: از هفته آینده با تغییرات جریانات و شمالی شدن آن انتظار داریم این الگوی تابستانه و جریانات گرم و جنوبی در استان مستقر است جای خود را به جریانات جنوبی دهد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه هوای گرم و مرطوب تا پایان هفته جاری در سطح استان ماندگار است، یادآور شد: روند کاهش حداکثر دما را در سطح استان داریم که در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته آینده بیشتر است.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران برای روز چهارشنبه با افزایش موج همراه است.