سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

گرمای هوا تا اوایل هفته آینده مهمان مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

گرمای هوا تا اوایل هفته آینده مهمان مازندران است

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران گفت: گرمای هوا تا اوایل هفته آینده مهمان استان است.

گرمای هوا تا اوایل هفته آینده مهمان مازندران است

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی و همانطور که از قبل پیش‌بینی شده بود حدود چهار هفته است که در مازندران روزهای گرمی را سپری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طی این مدت به‌ دلیل شرایط فصلی و جغرافیایی در ساعات بعدازظهر ناپایداری محلی ایجاد می‌شود، افزود: بعدازظهر امروز شاهد افزایش ابر، رعد و برق نسبتاً شدید و رگبار باران حدود 9 میلی‌متری و البته موقت و زودگذر در منطقه آلاشت بودیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا اوایل هفته آینده کماکان جو نسبتاً پایدار و الگوی تقریباً تابستانه را در منطقه شاهد هستیم.

اسدی ادامه داد: بیشینه دمای امروز مازندران در شهرستان ساری 35 و در شهرهای گلوگاه، دشت‌ناز، قائم‌شهر و آمل با 34 درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای شب گذشته در بلده 9 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت تا اوایل هفته آینده کماکان در مازندران تداوم دارد، تصریح کرد: از لحاظ دمایی تغییرات چندانی نداریم و در روزهای آینده نیز به‌ دلیل شرایط فصلی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان احتمال رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق پراکنده وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه دریای مازندران برای روزهای آینده به‌ صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود، گفت: به مردم و مسافران توصیه می‌کنیم برای شنا در دریا حتماً نکات ایمنی را رعایت کنند.