جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

گردهمایی 15 هزار نفری ایثارگران و رزمندگان مازندران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گردهمایی 15 هزار نفری ایثارگران و رزمندگان مازندران برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی بزرگ رزمندگان و ایثارگران مازندران صبح چهارشنبه در آستانه اجلاسیه بزرگ شهدای استان در مصلی بابل برگزار شد.

سردار کمیل از فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در این گردهمایی با بیان خاطراتش از دوران دفاع مقدس، از لشگر 25 کربلا به عنوان لشگری خط شکن و ویژه نام برد و گفت: همه ویژگیهای نیروهای مازندران این اعتماد را برای فرمانده کل سپاه ایجاد کرد که می توانند به عنوان نیروی ویژه در جنگ فعالیت کنند.

وی اظهار داشت: مهمترین اهداف عملیاتی والفجر8 یعنی تصرف فاو به لشگر 25 کربلا واگذار شد و در اولین دقایق، صفوف متحد دشمن شکسته شد و به تسخیر رزمندگان اسلام درآمد و تا صبح شهر فاو به تسخیر رزمندگان درآمد.

وی عنوان کرد: کار دیگری که لشگر 25 کربلا کرد، کمک به لشگر عاشورا در خط شکنی بود و اقدام شجاعانه فرمانده لشگر سبب شد تا لشکرهای دیگر فرصت الحاق را با این لشکر پیدا کنند.

سردار کمیل بیان داشت: پیشگیری از بحران در محور کارخانه نمک از دیگر اقدامات لشگر 25 کربلا بوده است.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس یادآورشد: در نهایت فاو با تلاشهای لشگر 25 کربلا تسخیر شد و این عملیات بزرگ به سرنوشت خیبر و بدر مبتلا نشد و توازن قوا به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم خورد و دشمنان بار دیگر به توان جمهوری اسلامی ایران پی بردند.

وی عنوان کرد: پرچم جمهوری اسلامی ایران بر گلدسته های مسجد فاو به اهتزاز درآمد و معرفت خداوباوری و در تبعیت عاشوراییان از جمله ویژگیهای لشگر 25 کربلاست.

ورود پیکرهای مطهر سه شهید گمنام و برگزاری آیین وداع با شهدا از دیگر بخش های این مراسم بوده است که بر روی دستان رزمندگان و ایثارگران مازندران تشییع شد.