جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

گرایش مردم به امام رضا(ع) عصر و نسل نمی‌شناسد - نمایش محتوای خبر

 

 

گرایش مردم به امام رضا(ع) عصر و نسل نمی‌شناسد

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: گرایش مردم به امام رضا(ع) عصر و نسل نمی‌شناسد.

گرایش مردم به امام رضا(ع) عصر و نسل نمی‌شناسد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علیرضا یونسی در آئین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی مازندران که در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری استان برگزار شد، امام رضا (ع) را مبدا همه دانایی‌ها دانست و اظهار کرد: صفات بی‌بدیلی در حوزه‌های عملی، علمی و اخلاقی برای امام رضا(ع) برشمرده شده و دو صفت برجسته‌ کریم اهل بیت(ع) و عالم آل محمد (ص) به ایشان نسبت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از هزار و 400 سال عشق و علاقه امام رضا(ع) همچنان در دل و جان مردم ساری و جاری است، افزود: از اقصی نقاط جهان مردم هزینه‌های زیادی را به جان می‌خرند تا به زیارت شاه خراسان مشرف شوند و به نشاط درونی برسد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، اضافه کرد: در گرایش مردم به امام رضا (ع) رازی نهفته است که در جان‌های‌ عاشقان امام هشتم شیعیان جاری است که عصر و نسل نمی‌شناسد.

این مسؤول با اشاره به اینکه همه کمالات بی‌بدیل الهی در امام رضا(ع) جمع شده است که این‌گونه مردم عاشقانه علاقه خود را به ایشان ابراز می‌دارند، تصریح کرد: عقل هنر بی‌بدیل خداوند است که در فطرت انسان‌ها قرار دارد و ماهیت بشریت از طریق عقل سنجیده می‌شود.

یونسی عقل را حجت درونی آدمی دانست و ادامه داد: انسان‌هایی که عقل خود را عزیز می‌دارند افرادی شریف و کریم هستند.

وی کرامت و احسان را از خصائص برجسته ائمه اطهار دانست و گفت: انسان‌های کریم نگهدارنده‌های زبان هستند و فقط برای خیرخواهی، دهان به کلام می‌گشایند و احسان، عدالت، راستگویی و صداقت دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه امام رضا(ع) می‌فرماید:« شیعیان ما باید مایه زینت ما باشند»، اظهار کرد: امام رضا(ع) منبع نور، معرفت و فضائل اخلاقی هستند و سیره اهل‌ بیت(ع) باید الگوی همه شیعیان باشد.

این مسؤول با بیان اینکه دولت در زمینه‌های مختلف برای توسعه همه جانبه کشور اقدامات ویژه‌ای داشته است، افزود: زمانی رنگ سعادت دیده می‌شود که وحدت داشته باشیم.

یونسی جامعه ایرانی را سرشار از پاکی دانست و خاطرنشان کرد: مردم مازندران با توجه به تاریخ پر فراز و نشیبی که داشتند بیش از 99 درصد شیعه هستند.

وی با اعلام اینکه حدود 12 هزار و 500 نفر از اهل‌بیت امام رضا (ع) به ایران مشرف شدند و قبور آنان در مازندران است، گفت: مازندران بیشترین خاندان اهل‌ بیت (ع) را در خود جای داده است.

به‌ گزارش فارس، آئین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور و تجلیل خانواده‌های 6 شهید مازندرانی مدافع حرم انجام شد.