سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

گران فروشی و درج نکردن قیمت مهم ترین تخلفات صنفی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

گران فروشی و درج نکردن قیمت مهم ترین تخلفات صنفی در مازندران

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از گران فروشی و درج نکردن قیمت به عنوان بیشترین تخلف صنفی این استان در سال جاری یاد کرد .

گران فروشی و درج نکردن قیمت مهم ترین تخلفات صنفی در مازندران

مهدی عباسی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که در 10 ماهه امسال 19 هزار و 77 فقره پرونده برای تخلفات صنفی در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که شش هزار و 791 فقره آن مربوط به درج نکردن قیمت و پنج هزار و 732 فقره هم مربوط به گران فروشی بود.
وی از جریمه بیش از 28 میلیارد ریالی متخلفان در این مدت خبر داد و افزود : 18 هزار و 802 فقره پرونده در این مدت مختومه شد.
عباسی بیشتر پرونده های تعزیراتی مازندران مربوط به حوزه کالا و خدمات دانست و گفت که بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز هم در ردیف بعدی قرار دارند.
وی از تشکیل یکهزار و 533 فقره پرونده بابت تخلفات خبازان و کارخانه های آرد و نان در تعزیرات حکومتی مازندران در سال جاری خبر داد .
** سرعت در دادرسی
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب تعزیراتی استان خبر داد و اظهار داشت : پرونده های مربوط به کالا و خدمات در 9 روز ، پزشکی و بهداشت و درمان در 15 روز و قاچاق کالا و ارز هم طی حداکثر 19 روز در تعزیرات حکومتی مازندران رسیدگی می شود و اطاله دادرسی در این بخش از بین رفته است.
وی افزود : این در حالیست که تعزیرات هم اکنون از 22 شهرستان استان تنها در 10 شهرستان دارای شعبه است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی مازندران همچنین گفت که تعزیرات حکومتی تنها در یک شهرستان استان دارای مکان ملکی ات و در بقیه جاها مستاجر است .