جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

گرانفروشی و نبود برچسب قیمت دو تخلف عمده واحدهای صنفی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

گرانفروشی و نبود برچسب قیمت دو تخلف عمده واحدهای صنفی مازندران

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران گرانفرشی و نبود برچسب قیمت بر روی کالاها را مهم ترین تخلف واحدهای صنفی این استان در سال جاری اعلام کرد.

گرانفروشی و نبود برچسب قیمت دو تخلف عمده واحدهای صنفی مازندران

مهدی عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری گفت که بیش از نیمی از 20 هزار و 917 تخلف واحدهای صنفی در مازندران در 11 ماهه سال جاری مربوط به گرانفروشی و نبود برچسب قیمت بر روی کالا ها بود.
وی افزود : در مجموع متخلفان صنفی استان افزون بر 37 میلیارد ریال بابت تخلفات جریمه شدند.
بر اساس قانون هر متخلف صنفی دو برابر پرونده تخلفی در تعزیرات حکومتی جریمه می شود تا این جرایم بتواند بازدارنده باشد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران پلمپ واحد صنفی و باطل کردن پروانه کسب را دیگر مجازات ها برای متخلفانی دانست استمرار بر تخلف داشته باشند.
وی زمان رسیدگی به تخلفات صنفی را در شعب تعزیرات حکومتی بین 10 تا 19 روز اعلام کرد و گفت که بیشترین زمان رسیدگی به پرونده ها نیز مربوط به قاچاق کالا و ارز با 19 روز است.
** تشکیل شعبه ویژه تعزیرات در نوروز95
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران همچنین از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات واحدهای صنفی برای نوروز سال 95 خبر داد و گفت که این شعبه ها در تمام شهرستان های استان به صورت خارج از نوبت پرونده های متخلفان را بررسی می کنند.
عباسی افزود : همچنین برای تسریع در برخورد با متخلفان صنفی در قالب طرح نظارت نوروزی؛ شعبه های سیار تعزیرات حکومتی نیز تشکیل شد که در محل وقوع تخلف به پرونده رسیدگی و حکم صادر می کنند.