جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

گت ننا(مادربزرگ) - نمایش محتوای صدا

 

 

گت ننا(مادربزرگ)

Loading the player...
گت ننا(مادربزرگ)

عنوان نمایشی با موضوع خانواده ،به تهیه کنندگی هنگامه داوودی است که به گویش محلی ،از صدای مرکز مازندران تولید و پخش می شود .

ماجرا مربوط به خانواده ای است که مادربزرگ مهربانی که بزرگ روستا است، در کنار پسر کوچکترش زندگی می کند.
مادربزرگ آنقدر شخصیت عاقل ،دنیا دیده و مهربانی دارد که مورد توجه تمام اعضای خانواده است ،الا عروس خانواده (طاهره ) ؛مادربزرگ مدام به پسر و نوه هایش در مورد حفظ عزت و احترام عروسش(طاهره) تاکید دارد.
رفتار نیک دیگران با مادربزرگ که در نتیجه اخلاق خوبش است،این شائبه را در ذهن عروس خانواده به وجود آورده که دیگران مادربزرگ را بیشتر از طاهره دوست دارند و مادر بزرگ را همواره مانند سدی بین خود و همسر و فرزندانش می بیند و همین امر روزبه روز آتش حسادت عروس را شعله ورتر ساخته است تا اینکه یک روز بدون اطلاع همسرش،ساک مادر شوهر را می بندد که او را از خانه بیرون کند.در همین گیرودار همسرش از راه می رسد و مادربزرگ در کمال متانت چنان وانمود می کند که به میل خودش می خواهد آنها را ترک کند تا مبادا عروس دچار درد سر شود؛ اما به کسی هم نمی گوید که کجا می رود و اثری از خود به جا نمی گذارد که نگرانی و پریشانی سایرین را در پی دارد.
در ادامه حقیقتی برای طاهره(عروس) عیان می شود که نادم و پشیمان از رفتارش ،شخصا به دنبال مادر شوهر می رود تا حلالیت بطلبد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:هنگامه داوودی
نویسنده:سکینه میر معصوم
کارگردان:رحمان قدمی
صدابردار:شهرام حق شناس
افکتور:سعید نعمتیان-مبین بوی افراز
بازیگران:مریم آقاجانی-الهه جباری-سکینه میرمعصوم-موسی مرادی-سعید عربپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو