سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گاز طبیعی ادارات و صنایع مازندران قطع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گاز طبیعی ادارات و صنایع مازندران قطع شد

ˈ مرتضی تیرملک ˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : با هدف تامین گاز طبیعی و مورد نیاز منازل مسکونی و با توجه به افت فشار ، برابر تصمیمات اتخاذ شده گاز طبیعی ادارات ، صنایع و کارخانه های مازندران قطع شده است.

وی افزود : کاهش محسوس دما و یخبندان بویژه در غرب مازندران ، افزایش مصرف گاز طبیعی را به همراه داشت و این امر سبب کاهش افت فشار گاز شده است.

او پیش بینی کرد که با کاهش ناپایداری های جوی ، مشکل کمبود گاز طبیعی در ادارات ، صنایع و کارخانه های شهرهای مختلف مازندران رفع شود.

معاون شرکت گاز مازندران گفت: تاکنون هیچگونه گزارشی در ارتباط با قطعی گاز طبیعی منازل مسکونی در این استان گزارش نشده است.

تیرملک افزود: به تمامی دستگاه های اجرایی ، صنایع، کارخانه ها و مراکز درمانی ابلاغ شده بود تا نسبت به ذخیره سازی سوخت دوم و جایگزین اقدام تا در مواقع ضروری ازآن استفاده کنند.

اظهار مسوولان شرکت گاز مازندران در باره قطع نشدن گاز طبیعی منازل مسکونی در استان در حالی است که گزارش های مردمی دریافتی از قطعی گاز منازل در برخی از شهرها و روستاهای مازندران حکایت دارد.

تعدادی از شهروندان مازندرانی از شهرهای غربی استان و همچنین از بهشهر در تماس تلفنی با خبرنگاران ایرنا اعلام کرده اند که گاز منازلشان از صبح امروز دوشنبه قطع شده است.

ناپایداری های جوی و بارش سنگین برف که از صبح جمعه هفته گذشته در مازندران آغاز شد و تا شامگاه یکشنبه ادامه داشت سبب افزایش مصرف گاز طبیعی در استان شد.

بر اساس اعلام مراجع رسمی هم اکنون در مناطق جلگه ای غرب مازندران بیش از یک متر و در مناطق کوهستانی استان هم بیش از 5/1 متر برف بر زمین نشسته است.