جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

گازرسانی به شهرهای کجور و پول در سال 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

گازرسانی به شهرهای کجور و پول در سال 95

رئیس اداره گاز نوشهر و چالوس از گازرسانی به شهرهای کجور و پول در سال 95 خبر داد.

گازرسانی به شهرهای کجور و پول در سال 95

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، رضا باقری جمعه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور درباره صرفه‌جویی گاز بخش‌نامه‌ای صادر کرد، اظهار کرد: همه کمک کنند تا مانند سال‌های قبل در مصرف بهینه و جریان داشتن گاز در منازل مسکونی و اداری سربلند بیرون بیاییم.

باقری بر ضرورت توجه به اصول ایمنی در مصرف گاز تاکید کرد و افزود: بخاری‌ها و آب‌گرم‌کن‌ها چون در فضای داخلی خانه‌ها نصب می‌شود، حتما باید از نصب صحیح و سالم بودن دودکش اطمینان خاطر حاصل کنند تا از بروز خطرات احتمالی پیشگیری شود.

وی با بیان رعایت دما بین 18 تا 21 در فضاهای سرپوشیده مورد تاکید است، بیان داشت: ادارات باید یک ساعت قبل از آغاز کار سیستم‌های حرارتی گازسوز را روشن و یک ساعت قبل از تعطیلی نیز اقدام به خاموش کردند آن کنند.

رئیس اداره گاز نوشهر، چالوس و کلاردشت با اشاره به اینکه مازندران در خطر مضاعف افت فشار گاز قرار دارد، تصریح کرد: بازدید از ادارات برای کنترل دمای هوای هر اداره انجام می‌شود و اگر تخلفی در این‌باره مشاهده شود، در مرحله نخست اخطار داده می‌شود ولی در مراحل بعدی در صورت تکرار، با هماهنگی فرمانداری برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تولید و مصرف موازنه منفی داریم و دولت تلاش دارد تا گاز برای منازل مسکونی پایدار باشد، اظهار کرد: قرار شد دستگاه‌های اداری از تجهیزات سوخت دوم برخوردار باشند و از آن استفاده کنند تا اگر با افت فشار گاز مواجه شدیم، گاز خانگی برقرار باشد.

باقری به آخرین روند گازرسانی به حوزه شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت پرداخت و گفت: گازرسانی به شهر پول در 25 مهر 94 در قالب بند «ق» بودجه و به روش CNG انجام می‌شود و پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است.

وی خاطرنشان کرد: در این پروژه 25 کیلومتر لوله‌گذاری شبکه ‌اصلی و نصب یک ایستگاه CNG با اعتبار 15 میلیارد ریال انجام می‌شود و در سال 95 مردم این شهر از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

رئیس اداره گاز نوشهر، چالوس و کلاردشت اظهار کرد: گازرسانی به مرزن‌آباد نیز در سال 92 آغاز شد و هم‌زمان دو پیمانکار برای این پروژه در بخش‌های تغذیه و توزیع شهری مشغول به‌کار شدند و در 20 مهر 94 با حضور معاون رئیس جمهوری مشعل گاز این شهر روشن شد.

وی ادامه داد: با استقرار اداره گاز در مرزن‌آباد و به‌کارگیری نیروهای بومی و با صرف هزینه حدود 10 میلیارد تومان و با انتخاب سه پیمانکار، انشعاب جداگانه برای 2 هزار و 500 خانوار شهری برنامه‌ریزی شده است.

باقری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز پیمانکار برای 16 روستای بزرگ منطقه در محدوده کلاردشت و مرزن‌آباد با پیش‌بینی حدود 11 میلیارد تومان مشغول به‌کار است.

وی درباره گازرسانی به شهر کجور نیز اظهار کرد: عملیات گازرسانی به این شهر هم در قالب بند «ق» بودجه و به روش CNG انجام می‌شود که از مجموع 18 کیلومتر شبکه اصلی، 12 کیلومتر آن اجرایی شد که با نصب یک‌ ایستگاه CNG در کجور، مردم این شهر نیز در سال 95 از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره گاز نوشهر، چالوس و کلاردشت افزود: هزینه شبکه‌گذاری پروژه گاز کجور 10 میلیارد ریال و هزینه نصب ایستگاه و تجهیزات آن هم 750 میلیارد ریال است.

وی از گازرسانی به کلاردشت در قالب چهار فاز شهری و سه فاز روستایی خبر داد و تصریح کرد: این پروژه دارای 350 کیلومتر شبکه گاز و با نصب 10 هزار انشعاب و 13 هزار و 500 مشترک با صرف هزینه‌ای بالغ بر 25 میلیارد تومان و با به‌کارگیری نیروهای بومی کار گازرسانی به اتمام رسید و کلاردشت به عنوان شهرستان سبز نام‌گذاری شد.

باقری در پایان با اشاره به اینکه بخشی از گاز مازندران از دوردست‌ترین نقطه جنوب کشور یعنی منطقه پارس جنوبی و بخشی دیگر از ترکمنستان تغذیه می‌شود، گفت: گاز از عمق چندین کیلومتری زمین و یا دریا استخراج می‌شود و بنابراین باید در مصرف بهینه این نعمت خدادادی همواره همت داشته باشیم.