رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کیفیت آب شرب گلوگاه با کمک بخش خصوصی بهتر می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کیفیت آب شرب گلوگاه با کمک بخش خصوصی بهتر می شود

کیفیت آب شرب گلوگاه با کمک بخش خصوصی بهتر می شود


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران از اجرای نخستین طرح ارتقای کیفی آب شرب شهرهای استان در گلوگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبرداد .

کیفیت آب شرب گلوگاه با کمک بخش خصوصی بهتر می شود

ذبیح الله ذاکری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با ایجاد تاسیسات و استقرار تجهیزات لازم ،آب شرب گلوگاه به تصفیه خانه انتقال می یابد تا مراحل کیفی سازی و پایش از ذرات معلق در آن انجام شود .

وی به مدت پنج ماه انجام مطالعات اجرای طرح ارتقای کیفی آب شرب شهر گلوگاه اشاره کرد و ادامه داد : به همین منظور برای اجرای طرح ، شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران با صرف 900میلیون ریال اعتبار و خرید زمین یکهزار و 200 متر مربعی بستر احداث تصفیه خانه و مخزن را فراهم کرده است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران که برآورد هزینه اجرای این طرح را 51 میلیارد ریال اعلام کرد ، گفت: اقدامات لازم برای تهیه اسناد و انجام مناقصه این طرح انجام شد .

وی ادامه داد : مدت زمان اجرای این طرح یکساله و دوره بهره برداری 15 ساله پیش بینی شد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی این طرح اجرا و در قالب خرید تضمینی آب از سرمایه گذار انجام می شود .

به گفته ذاکری احداث تاسیسات ذخیره آب خام تا سایت ، احداث سایت پساب برگشتی مخزن تا رودخانه گلوگاه ،تامین ، حمل و نصب تجهیزات ابزار دقیق ، تامین انرژی تاسیسات و برق اضطراری و احداث مخزن ذخیره آب به حجم 500 متر مکعب از جمله اقدامات برای اجرای طرح ارتقای کیفی آب شرب شهر گلوگاه به شمار می رود .

وی اعلام کرد : با اجرای این طرح 80 لیتر در ثانیه آب شرب وارد تصفیه خانه و 63 لیتر در ثانیه آب تصفیه کیفی می شود و برای مصرف شهروندان وارد چرخه توزیع آب می شود .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت : اجرای طر ح ارتقای کیفی آب شرب در دیگر شهرها از برنامه های آینده این شرکت به شمار می رود .

هم اکنون آب شرب شهرگلوگاه توسط پنج حلقه چاه تامین که 104 لیتر در ثانیه آب از این چاهها استحصال می شود که با اجرای طرح ارتقای کیفی آب دو حلقه چاه قدیمی و فرسوده این شهر در مدار تصفیه کیفی قرار می گیرند .