جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کپی برداری آفت حوزه دانشگاهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

کپی برداری آفت حوزه دانشگاهی است

ما باید در تولید علم و کرسی آزاداندیشی وقت بیشتری صرف کنیم تا بتوانیم مطالبات دانشجویی را پاسخ دهیم.
به گزارش خبرنگار مهر، احمدعلی مقیمی شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور نکا گفت: باتوجه به قدمت کم تأسیس دانشگاه پیام نور نکا، فعالیت 13 رشته تحصیلی و جذب بیش از هزار و 500 دانشجو قابل توجه بوده که در آینده نیز نیازمند به حمایت مقامات استانی و مسئولان شهرستانی است.

نماینده مردم شرق مازندران درمجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری این مطلب که باری بس سنگین بر دوشمان است و باید در نگهداری وامانت داری آن کوشا بود، اظهار کرد: با اشرافیت برمحیط اطراف، مطالعه و تحقیق باید امینانه و مقتدرانه از سرمایه های خود محافظت کرده تا دچار خسران و اشتباه نشویم.

مقیمی درادامه سخنانش زمان شناسی و درک صحیح استفاده از فرصت ها را توصیه و تأکید کرد: دانشجویان باید با زمان خود حرکت کنند تا نسبت به زمان خود عقب نباشند که اگر این مهم رخ دهد ممکن است قادر به احیاء تصمیم گیری های خود نباشند

وی خاطرنشان کرد: هرگاه دانشجویان ما نسبت به مقتضیات حاکم به زمان خود بیگانه باشند به حتم انسانیت، شرف وباورهای دینیشان را به رایگان دراختیار بیگانه می گذارند.

مقیمی با طرح سوالاتی همچون « کارایی و تاثیرگذاری ما در قبال خواسته نسل های بعد چیست؟ از دانشجویان جدیدالورود، مطالعه و انس با کتاب نهج البلاغه را خواستار شد و گفت: سعی کنید نهج البلاغه را در طول مسیر تحصیل علم استفاده کرده و همچنین حوزه های موقعیت شناسی و زبان شناسی شرایط مقتضیات جامعه را درک کنید.

وی با یادآوری فرازی ازسخنان امام خمینی (ره) مبنی براینکه « دانشگاه مبدا تحول است" اعلام کرد: شما دانشجویان بدانید اگر دامنه تأثیرگزاری و نفوذ خود را در این جمله بدانید به حتم (مبدا تحولات مقدرات آینده کشور در دست شماخواهد بود

وی ادامه داد: اگر بتوانید وجود درونیات خود را همسان با دانشگاه اصلاح  کنید، می توانید جامعه خود را بسازید.

مقیمی افتخار آفرینی جوانان دیروز در 8 سال دفاع مقدس را مثال زدنی خواند و گفت: نقش جوانان قبل از انقلاب، در ایجاد، استقرار، تثبیت و صدور انقلاب بی بدیل بوده چه بسا همان آنان دانشگاه مجازی مثل امروز را رها کرده و در دانشگاه حقیقی اباعبدالله الحسین ثبت نام کردند و قبول شدند و نامشان ماندگارشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ما گرفتار سه نسل اول دانشگاه هستیم و در همانجا ماندیم و درجا زدیم، تأکید کرد: ما باید سریعأ خود را به نسل چهارم « کارآفرینی» ونسل پنجم« ثروت افزا و مغز آفرین» برسانیم تا بتوانیم تولید سرانه را بالا ببریم.

در پایان این مراسم، از هادی حسین زاده بعنوان کارمند برتر دانشگاه پیام نور نکا، محمدحسین فاضلی نفربرترمسابقات قرآنی دانشگاههای پیام نور، فاطمه وصله کار ورقیه عرب نیز بعنوان دانشجوی برتر علمی و رضا مهدی نژاد بعنوان دانشجوی برتر ورزشی تجلیل بعمل آمد.