جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کوله پشتی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کوله پشتی

تهیه کننده و کارگردان:آرش رمضانی
مجری:مصطفی محمدی
تدوینگر:احسان فقیهیان-قاسم محمد پور
هلی شات:کاظم کریمی
تصویربرداران:علی اکبر پارسی ناد-فردین شیری-محمد اسدی شهابی
دستیاران:علیرضا رحیم پور-احمد زاده
صدابردار:سید محمود موسوی

آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است. مردان این دیار در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.
در 31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد.
جنگي نابرابر در شرايطي به ايران تحميل شد که از جانب استکبار جهاني بويژه آمريکا تحت فشار شديدي قرار داشت و در داخل کشور نيز جناح ‌هاي وابسته به غرب و شرق، با ايجاد هياهوي تبليغاتي و ايجاد درگيري‌هاي نظامي در صدد تضعيف نظام بودند و نيروهاي نظامي نيز به خاطر تبعات قهري انقلاب، هنوز مراحل بازسازي و ساماندهي را به طور کامل پشت سر ننهاده بودند.
در راستای گرامی داشت هفته دفاع مقدس برنامه کوله پشتی با آیتمهای متعددی چون:بحث کارشناسی-گزارش-نماهنگ-وله و ... بر روی آنتن می رود.

 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام برنامه دانشگاه مازندران به نام کوله پشتی عالی... علی ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۱۱:۳۰

علی
سلام برنامه دانشگاه مازندران به نام کوله پشتی عالی بود مخصوصا بخش استفاه از خواننده آقای امانی و شاعر بسیار موفق و خوب روح الله قلی پور بیشتر از این افراد استفاده کنید.مجری هم خوبه...سپاس
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۱۱:۳۰