جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

کودکان از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کودکان از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم عزیززاده گرجی صبح امروز در جمع اعضای کمیته اطلاع‌رسانی هفته جهانی کودک که در محل اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار شد اظهار داشت: فعالیت در حوزه کودک با حساسیت ویژه‌ای برخوردار است که باید با ظرافت و کارشناسی دقیق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در جامعه کنونی همه نسبت به هم حقی دارند و باید از حقوق قانونی بهره‌مند شوند، افزود:  کودکان دارای حقی هستند که در جامعه از حقوق اولیه خود محروم ماندند.

این مسئول 14 تا 20 مهر را هفته جهانی کودک اعلام کرد و گفت: در ایامی که به نام کودک نام‌گذاری شد لازم است توجه جامعه و مسئولان را به این موضوع حساس سوق دهیم.

گرجی با بیان اینکه رسانه‌ها عضوی از جامعه فرهنگی کشور محسوب می‌شوند و در جهت ارتقای سطح آگاهی جامعه سهم دارند، تصریح کرد: خانواده‌ها و مسئولان نگرش همه‌جانبه نسبت به همه ابعاد کودک ندارند.

وی افزود: جامعه نیازمند آموزش مطلوب در ابعاد مختلف روحی، روانی، جسمی، علمی و امنیتی کودکان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه قانون و قاعده‌ای در حمایت از حقوق کودک باید ما را یاری کند، خاطرنشان کرد: در آموزه‌های دینی حقوق کودک مورد تاکید قرار دارد.

وی با اعلام اینکه در ماه گذشته دبیرخانه جشن ملی کودک در استان شکل گرفت، یادآور شد:  با ریاست معاون سیاسی و امنیتی و مشارکت 14 دستگاه اجرایی برنامه هفته ملی کودک در استانداری مازندران تدوین شد.

عزیززاده گرجی شعار هفته ملی کودک را«سلام، من کودکم» عنوان کرد و گفت: برای آگاه‌سازی جامعه تبلیغات محیطی گسترده‌ای به مناسبت هفته ملی کودک در سطح استان انجام می‌شود.

وی 16 مهر را روز جهانی کودک دانست و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه فعالیت حوزه کودک، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در هفته ملی کودک از اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران است.

گرجی با تاکید براینکه وظیفه جامعه احترام به حقوق کودکان است، افزود: کودکان اگر شرایط بزرگسالان را داشتند مطالبه‌گر بودند.

وی اجرای قوانین کنوانسیون کودکان را در جامعه ضروری دانست و گفت: کودکان تنها قشری هستند که در بحران‌ها بیشترین آسیب را متقبل می‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران اظهار داشت: کودکان آیندگان جامعه هستند و لازم است فعالیت در این حوزه اولویت مسئولان قرار گیرد.
{jcomments off}