سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کوثر ولایت - نمایش محتوای صدا

 

 

کوثر ولایت

تهیه کننده : مینا اسداللهی

گویندگان : مجید محمدی ، معصومه افضلی

صدابردار:سامی یوسفی

نویسنده : مینا اسداللهی

کوثر ولایت عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی مینا اسداللهی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) به صورت زنده از رادیو مازندران پخش می شود .

ما زنده به لطف و رحمت زهرائیم / مامور برای خدمت زهرائیم

                                                     روزی که تمام خلق حیران هستند / ما منتظر شفاعت زهرائیم . . .

                                                                                       یا زهرا(س)

بنا به روایتی، حضرت «فاطمه زهرا» (س)، دختر گرامی پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و همسر علی بن ابیطالب (ع) در سیزدهم جمادی الاول سال 11 هجری قمری پس از یک زندگی کوتاه، اما سرشار از درس های بزرگ اخلاقی و معنوی به شهادت رسید.

این بانوی گرامی در صحنه های گوناگون و پرفراز و نشیب دوران اولیه اسلام، با رسول خدا (ص ) و حضرت علی (ع) همراه بود و فرزندان صالحی چون امام حسن (ع) و امام حسین (ع) تربیت کرد که به فرموده پیامبر(ص) ، سرور جوانان اهل بهشتند. درباره شخصیت والای حضرت فاطمه (س)، اندیشمندان بسیاری سخن گفته اند و ایشان را نمونه جامع و کاملی از یک زن مسلمان دانسته اند.

ایمان، پاکی، صداقت، آگاهی و دانش حضرت فاطمه او را الگوی زنان قرار داد. به همین جهت پیامبر گرامی اسلام (ص) حضرت فاطمه (س) را سرور زنان عالم خوانده است.

با عرض تسلیت به مناسبت سالروز وفات بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گزیده ای کوتاه از سخنان آن بزرگوار را نقل می کنیم که می فرماید: «از دنیای شما سه چیز محبوب من است: تلاوت قرآن، نگاه به سیمای پیامبر و انفاق در راه خدا .» 

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، دعوت از کارشناس ، مداحی و ... .

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو