جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کنتورهای برق مشترکان غرب مازندران باید به 32 آمپرتبدیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کنتورهای برق مشترکان غرب مازندران باید به 32 آمپرتبدیل شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت : کنتورهای برق مشترکان درقالب اجرای طرح ساماندهی و استانداردسازی محدود کننده های جریان (فیوز) انشعابات برق باید در این مناطق به 32 آمپر تبدیل شود.

کنتورهای برق مشترکان غرب مازندران باید به 32 آمپرتبدیل شود

کیوان فرح زاد روز پنجشنبه به خبرنگارایرنا گفت : تاکنون در قالب اجرای این طرح درسال جاری دست کم 40 هزار مشترک شناسایی شده اند که درسال های پیش با انشعابات برقی که خریداری کرده اند کنتورهای آنان پنج ، 15 و 25 آمپراست و باید با خریداری انشعاب بیشتر نسبت به تبدیل آمپراژ کنتورها به 32 آمپر اقدام کنند.
وی افزود : این دسته از مشترکان در زمان اوج مصرف برای استفاده بیشتراز انرژی نسبت به تعویض فیوزهای کنتوراقدام کردند در حالی که صنعت برق تاسیساتی که برای آنان فراهم کرده طبق میزان خریداری انشعاب مشترکان بوده است.
وی اجرای این طرح را گامی درجهت تحقق شعار سال رهبری فرزانه دانست و ادامه داد : علاوه برآن چنین اقدامی پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال ، استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات و صرفه جویی در مصرف برق است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت : با اجرای این طرح و 32 آمپری شدن کنتورهای مشترکان ، بخش عمده ای از بودجه این شرکت صرف ایجاد تاسیسات ، ترمیم و اصلاح شبکه های برق خواهد شد.
فرح زاد افزود : این شرکت برای استقبال مردم از این طرح سازو کارهای تشویقی خوبی برای مشترکان در نظرگرفته است یعنی سعی کرده تا مشترکانی که توان پرداخت خریداری مابه التفاوت انشعابات برق را ندارند به شیوه اقساطی آن را بپردازند.
وی اظهارداشت : مشترکان می توانند پس از مراجعه به امورهشت گانه توزیع نیروی برق این مناطق نسبت به چگونگی پرداخت وجه برای افزایش قدرت بیشتر انرژی از راهنمایی های لازم کارشناسان مربوط بهره مند شوند.
وی برای موفقیت در اجرای این طرح خواستارهمکاری بیشتر مشترکان برق در این مناطق شد .
طبق آماراز مجموع 524 هزار مشترک برق در غرب مازندران حدود 84 درصد خانگی هستند.
شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به حدود 524 هزار مشترک درقالب هشت شهرستان شامل هزار و 254 روستا و 31 شهر خدمات ارائه می دهد.