جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

کنارگذر ساحلی تنکابن و پلی که یک شهر چشم براه افتتاحش هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

کنارگذر ساحلی تنکابن و پلی که یک شهر چشم براه افتتاحش هستند

به گزارش خبرنگار مهر، معاون امور عمرانی استاندار مازندران به همراه جمعی از مدیران کل و مسئولان شهرستان تنکابن از پروژه های شهرستان تنکابن بازدید کرد.

دو کیلومتر از کنارگذر ساحلی آزادسازی شده است

علی نبیان معاون امور عمرانی استاندار مازندران ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از  پروژه کنارگذار ساحلی تنکابن در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این پروژه به طول 12 طول بوده که تاکنون آزادسازی دو کیلومتر آن انجام شده است.

وی اظهار داشت: 80 درصد کارهای اجرایی در این دو کیلومتر انجام شد و مابقی در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای این پروژه یادآورشد: ظرف چند روز آینده جلسه را با حضور مسئولان فرمانداری، شهرداری و دستگاههای مرتبط برگزار می کنیم تا مسائل مربوط به تملک اراضی و تامین منابع مالی پروژه مورد بررسی قرار گیرد.

نبیان بیان داشت: این پروژه باید به سمتی رود که نه تنها مردم منطقه بلکه مردم تمام مناطق کشور از این جاده ساحلی بهره گیرند.

معاون استاندار مازندران با اشاره به تاکید استاندار برای توجه به مسائل غرب مازندران یادآورشد: پیگیری مسائل عمرانی و مشکلات غرب استان از موضوعات اساسی است که مد نظر استاندار قرار دارد.

نبیان درباره کمربندی تنکابن نیز گفت: احداث دو زیرگذر در ورودی و خروجی این کمربندی در دستور کار قرار دارد و هم اکنون در بخشی از نقاط مشکلاتی را داریم که رفع آن در حال برنامه ریزی است.

وی گفت: این پروژه با تلاشهای مسکن و شهرساز یو مدیریت ساخت و توسعه راهها در است اجراست و با پیگیری های انجام شده، بنا داریم اعبتارات را تامین کنیم.

نیاز اعتبار سه میلیارد تومانی برای زیرگذرهای کمربندی

معاون امور عمرانی استاندار مازندران یادآورشد: برای احداث زیرگذرها سه میلیارد تومان اعتبارات نیاز است و امیدواریم از طریق معاونت وزارت راه و شهرسازی این اعتبارات جذب شود.

وی تصریح کرد: مقدمات کار در حال انجام است وتامین اعتبار توسط دکتر نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی در حال پیگیری است تا بیش از این مردم دچار مشکلات نشوند.

بازدید از پل چشمه کیله

به گزارش مهر، چشمه کیله تنکابن نیز از دیگر پروژه های بود که مسئولان ارشد استان مازندران را بخود کشاند و این پروژه که قرار بود شش ماه بعد از کنگ زنی افتتاح شود، همچنان در مرحله اولیه قرار دارد.

پروژه ای که قرار بود شش ماهه افتتاح شود

سید ابراهیم هاشمی معاون استاندا و فرماندار ویژه تنکابن در این بازدید گفت: این پروژه در سال 91 کلنگ زنی شد و پیمانکار وعده داد که این طرح شش ماهه به بهره برداری رسد ولی با گذشت نزدیک به دو سال هیچ اقدامی نظیر ساخت چند پایه کار دیگری نشده است.

فرماندار تنکابن در پاسخ معاون استاندار که مطرح کرده بود، بهتر است پیمانکار قبلی مشغول کار شود، گفت: به هیچ وجه حاضر نیستم پیمانکار قبلی بیاید و با آن شرایط قبلی، کار کند.

وی عنوان کرد: در زمان کلنگ زنی پروژه، مسئولان عنوان می کردند پیمانکار بسیار توانمند است و اجرای پروژه برایش همانند ساخت کاردستی است ولی با گذشت ماهها همچنان نیمه کاره است.

عسگرزاده مسئول عمران شهرداری تنکابن نیز گفت: پیمانکار پروژه در سل 91 شروع به کار کرد و به دلیل نوسانات قیمتی و مشکلات مالی نتوانست به تعهدات عمل کند.

برگشت بخشی از اعتبارات جذب شده پل

وی بیان داشت: در اواسط کار پیمانکار اولیه چون پیش بینی می کردیم قیمت آهن نوسان خواهد داشت، نقشه را تغییر دادیم و عرشه را از فلزی به بتنی تغییر دادیم.

عسگرزاده افزود: این پروژه در اولین گام پنج میلیارد تومان اعتبار جذب کرد و از این میزان دو میلیارد و 300 میلیون تومان پول به پیمانکار پرداخت کردیم ولی در برج 6 امسال به دلیل کندی پروژه بخشی از اعتبار برگشت دادیم.

وی اظهار داشت: با 23 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی در مجموع 70 شمع و یک سرشمع نصب شده است و با تغییر عرشه پیمانکار دیگر حاضر به ادامه کار نشد.