رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کمیته ویژه صادرات مرکبات در مازندران تشکیل شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمیته ویژه صادرات مرکبات در مازندران تشکیل شود

کمیته ویژه صادرات مرکبات در مازندران تشکیل شود


استاندار مازندران گفت: کمیته ویژه صادرات مرکبات در مازندران تشکیل شود.

کمیته ویژه صادرات مرکبات در مازندران تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار در جلسه توسعه صادرات مازندران با موضوع بررسی سفرهای هیئت تجاری مازندران به کشورهای مختلف، اظهار کرد: زمینه توسعه صادرات استان به کشورهای همسایه به صورت جدی‌تر در دستور کار تجار و بازرگانان و مسئولان استان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فعالان بخش خصوصی می‌توانند نقش اثرگذاری در زمینه توسعه صادرات داشته باشند و دولتی‌ها نیز به عنوان کمک‌کار آنها برای تکمیل پروتکل همکاری ورود پیدا می‌کنند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه ورود تجار و بازرگانان مازندران به برخی از کشورهای اروپایی چندان ضروری به نظر نمی‌رسد، افزود: مهم‌ترین شرکای تجاری مازندران کشورهای همسایه ما هستند که ظرفیت تامین نیازمندی‌های آنها در استان نیز وجود دارد.

وی با اعلام اینکه نسبت به رفع تنگناهای صادراتی و اشکالاتی که در تولید کالاها وجود دارد باید اقدام کنیم، تصریح کرد: برای توسعه صادرات، دبیرخانه موضوع نحوه تولید کالاهای صادراتی و تامین نیازمندی‌های کشورهای هدف ایجاد شود.

فلاح‌جلودار یادآور شد: زمینه‌ای ایجاد شود تا صادرات و واردات کالا به مازندران از مبادی گمرکی انجام شود تا فعالان این بخش نیز از ورود و خروجی کالا بهره‌مند شوند و اشتغال این بخش دارای رونق باشد.

وی با اعلام اینکه مشکلات و تنگناهای صادراتی مازندران در سال 93 باید بررسی شود، ادامه داد: این موضوع باید در دو هفته آینده بررسی و نتایج آن در جلسه بعدی توسعه صادرات توسط کار گروهی که در این زمینه تشکیل شد اعلام شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه ظرفیت صادرات مازندران بیشتر از مقداری است که در حال حاضر انجام می‌شود، گفت: ظرفیت صادرات استان نیاز به افزایش دارد و دستگاه‌های مرتبط نیز در این زمینه ورود جدی‌تری داشته باشند.

وی با اعلام اینکه مرکبات تولیدی مازندران قابلیت صادرات دارد، تاکید کرد: کمیته ویژه صادرات مرکبات در استان تشکیل شود و این کمیته به صورت مرتب نیاز کشورهای هدف را بررسی و روند تولید داخل را نیز مورد نظر قرار دهد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام اینکه تجار مازندرانی نسبت به تامین نیازمندی روسیه تمرکز بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: روسیه کشور بسیار بزرگی است که امکان تامین نیازمندی‌های ایران در این کشور به خوبی وجود دارد و با توجه به مصرفی بودن این کشور نیاز است بررسی بیشتری در این زمینه انجام شود.

وی خواستار پیگیری برای ایجاد سرای تجاری در آستراخان شد و گفت: اتاق بازرگانی از همه توان خویش برای ایجاد این سرای تجاری که فرصت بسیار خوبی برای ورود تجار و بازرگانان مازندران است استفاده کند.

محمد محمدپورعمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز گفت: یکی از مسائل مهمی که در توسعه تجارت در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد و دنیا نیز بر روی آن متمرکز شد استفاده از ابزار نوین و همان پیگیری تجارت الکترونیک است.