جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

کمیته بررسی سند ملی اراضی کشاورزی در شهرستان‌ها تشکیل می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته بررسی سند ملی اراضی کشاورزی در شهرستان‌ها تشکیل می شود

کمال علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به فرصت خواستن یک ماهه وزارت جهادکشاورزی برای سئوال از وزیر اظهار داشت: مسئولان وزارت جهادکشاورزی قول یک ماهه حل مشکل اراضی کشاورزی که توسط دولت سند ملی صادر شده است را دادند.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی از صدور بخشنامه وزیر جهادکشاورزی برای تشکیل کمیته بررسی سند ملی اراضی کشاورزی در شهرستان‌ها و استان‌ها و در سطح ملی خبر داد و گفت: در هر شهرستان کمیته‌ای با مسئولیت جهادکشاورزی و عضویت منابع طبیعی و سایر ادارات و نهادها تشکیل می‌شود.

وی به وظایف کمیته شهرستانی بررسی سند ملی اراضی کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: بررسی سوابق و تداخل زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی و جانمایی و تنظیم جدول به تفکیک روستاها و بخش برخی از وظایف کمیته شهرستانی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به برخی از شاخص‌های بررسی سندهای منابع طبیعی و اراضی کشاورزی اشاره کرد و افزود: بازدید و تحقیقات محلی و توجه به قوانین مختلف اصلاحات اراضی و کشت موقت هم در بررسی‌ها لحاظ می‌شود.

علیپور، تصریح کرد: مجموعه گزارش شهرستانی به استان ارسال می‌شود و کمیته ملی هم چارچوب‌ها و وظایف مشخص خود را انجام می‌دهد.