رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

کمک 95 میلیاردی مردم مازندران به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 95 میلیاردی مردم مازندران به عتبات عالیات

محمدحسن اصغری با اشاره به کمک 95 میلیارد ریالی مردم استان مازندران در 9 سال گذشته به بازسازی حرم ائمه معصوم (ع) در کشور عراق، مازندران را از این لحاظ از استان‌های پیشرو در کشور اعلام کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران در این ‌مورد افزود: از میزان 95 میلیارد ریال کمک مردم مازندران به بازسازی عتبات عالیات 40 میلیارد ریال به صورت نقدی به همراه 15 میلیارد ریال شامل جواهرات همچنین 40 میلیارد ریال به صورت کالا شامل خشت و شمش طلا برنج چوب سیمان خودرو لوازم آشپزخانه فرش میله گرد و مشارکت در پروژه‌های متفرقه بوده است.

اصغری، این میزان کمک مردم مازندران را از سال 83 تا پنج آبان‌ماه 92 اعلام کرد و افزود: در سال‌جاری استان مازندران به اندازه کل مبلغ کمک شده در سال‌های اخیر پروژه در عتبات عالیات تقبل کرده است.

وی ساخت یک‌هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) در جوار حرم امام علی (ع) با هزینه 30 میلیارد ریال یعنی3 میلیون تومان به ازای هر متر مربع را از جمله این پروژه‌ها اعلام کرد و افزود: مردم مازندران می‌توانند با پرداخت این مبلغ هزینه ساخت یک متر مربع از این صحن در نجف اشرف را به عهده بگیرند و سند افتخاری این قطعه به نام داوطلب صادر می‌شوند.

این مسئول خرید و نصب راه پله ورودی حرم امام حسین (ع) و ساخت درب رواق حرم امام حسن عسکری(ع) را از دیگر پروژه‌های عتبات عالیات استان مازندران اعلام کرد.

وی، سهم شهرستان میاندرود را با توجه به جمعیت آن 19 متر مربع دانست و بیان داشت: در میاندرود هنوز پیشرفتی درباره جمع‌آوری مبالغ نداشتیم و میاندرود جزو آخرین شهرستان‌ها است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران تصریح کرد: برای بازسازی عتبات عالیات نه گدایی می‌کنیم و نه التماس و تنها با اطلاع‌رسانی از مردم می‌خواهیم در این کار خیر حضور فعال داشته باشند تا خیر دنیا و آخرت نصیب‌شان شود.

اصغری عنوان کرد: به عراق پیشنهاد دادیم که صحنی به نام حضرت زهرا (س) در نجف اشرف در بارگاه حضرت علی (ع) ایجاد کنیم که با استقبال عراقی‌ها به ویژه آیت الله سیستانی روبرو شدیم.

اصغری تصریح کرد: پروژه ساخت صحن حضرت زهرا (س) 220 هزار متر مربع بوده که هزار متر مربع آن به مردم مذهبی استان واگذار شده است و تاکنون یک سوم این طرح محقق شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اگر هر مازندرانی پنج هزار تومان نیت کند مشکل بازسازی حرم امام حسن عسگری (ع) و امام هادی (ع) حل می‌شود.

وی تأکید کرد: مظلوم‌ترین امامان در کشور 65 درصد شیعه عراق امام حسن عسکری(ع) و امام هادی (ع) هستند که در بمب‌گذارهای اتفاق افتاده آسیب جدی به حرم ایشان وارد شد.

اصغری با بیان اینکه مردم مازندران در اوج تحریم‌ها بیشترین کمک را عاشقانه برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند، گفت: از سال 83 تا نیمه اول سال 91 تنها 2 میلیارد تومان جمع کردیم اما از نیمه دوم سال 91 تا ماه گذشته و در اوج فشار اقتصادی مردم یک‌میلیارد تومان جمع‌آوری کردیم که این نشان دهنده اوج ارادت مردم ما به اهل بیت (ع) است.