سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 700 میلیونی مردم میاندورود برای بازسازی عتبات عالیات

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود محمدحسن اصغری در جلسه شورای اداری میاندورود در مجتمع ساحلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در ساحل گهرباران مردم ایران را نخستین ملتی دانست که با سقوط دیکتاتوری صدام به بازسازی عتبات عالیات و رفع محرومیت از بارگاه ائمه شتافتند.

وی اظهار داشت: تا پیش از سال 80 بیش از 100 سال از مرمت و توسعه بارگاه منور ائمه در کشور عراق گذشته بود و ساختمان اغلب بارگاه‌ها وضعیت اسفناکی داشت.

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه از سال 83 تا سال 92 مازندران هیچ طرح مستقلی در بازسازی عتبات نداشت، افزود: در این مدت 43 میلیارد ریال وجه نقد، جواهراتی به ارزش 16 میلیارد ریال همچنین کمک‌های غیرنقدی به ارزش 42 میلیارد ریال برای بازسازی حرم‌های مطهر توسط مردم مازندران ارسال شد.

این مسئول اعزام حدود 900 نفر نیروی کار تخصصی در مشاغل ساختمانی را از دیگر کمک‌های مردم مازندران به بازسازی قبور منور ائمه دانست.

وی با بیان اینکه مازندران در سال 92 مجری سه طرح مهم در بازسازی عتبات عالیات بوده است، گفت: تامین هزینه ساخت یک‌هزار متر مربع از صحن مبارک حضرت زهرا (س) به مبلغ 30 میلیارد ریال، خرید و نصب سنگ راه پله ورودی‌های حرم مطهر امام حسین(ع) به مبلغ یک میلیارد ریال و ساخت یک درب رواق حرم مطهر امامین عسکریین(ع) به مبلغ 2 میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه در سال گذشته هزینه 19 متر از صحن مبارک حضرت زهرا (س) را مردم میاندورود تامین کردند، گفت: سند افتخاری این قسمت از صحن به نام این شهرستان ثبت شده است.

اصغری اظهار داشت: مردم این شهرستان در سال 90 چهار میلیون و 300 هزار تومان، در سال 91 چهار میلیون و 500 هزار تومان و در سال گذشته 61 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند که این مساله نشان از ارادت مردم میاندورود و نقش اطلاع رسانی در این زمینه دارد.

وی در پایان با اشاره به رتبه‌های برتر اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل دادگستری مازندران در کل کشور در زمینه کمک به عتبات عالیات همچنین شهرستان میاندورود را یکی از شهرستان های پیشتاز در استان مازندران در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در پایان این نشست سند افتخاری 19متر مربع از صحن باشکوه حضرت زهرا(س) در نجف اشرف به فرماندار میاندورود به نمایندگی از طرف مردم این شهرستان اهدا شد.

{jcomments off}