جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کمک 7 میلیارد ریالی خیرین کتابخانه‌ساز به کتابخانه‌های عمومی بهشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 7 میلیارد ریالی خیرین کتابخانه‌ساز به کتابخانه‌های عمومی بهشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، علی ذبیح‌پور تصریح کرد: خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان بهشهر در حدود 183 میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی و دو زمین جمعا به ارزش  شش میلیارد و 850 میلیون تومان به کتابخانه‌های عمومی بهشهر اهدا کردند.

وی بیان کرد: خیرین کتابخانه‌ساز و برخی از اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی بهشهر با خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی در مواردی همچون؛ خرید کتاب، خرید آبسردکن، خرید ملزومات کتابخانه‌ای، میز کامپیوتر، قالی و موکت، کاغذ A4  و وسایل مورد نیاز نمازخانه و همچنین با واریز مبالغ نقدی به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهشهر، جمعا  183 میلیون ریال به کتابخانه‌های عمومی کمک کردند.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی همچنین به اهدای زمین برای ساخت کتابخانه عمومی اشاره کرد و گفت: دو خیر دیگر به نام‌های جهانگیری و عبدالکریم علیپور با اهدای زمین برای ساخت کتابخانه عمومی گام موثری در افزایش فضای کتابخانه‌ای شهرستان بهشهر برداشتند.

ذبیح‌پور تصریح کرد: جهانگیری زمینی به ارزش یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال و با متراژ 1200 متر مربع برای ساخت کتابخانه‌ای در روستای حسین‌آباد بهشهر و عبدالکریم علیپور زمینی به ارزش 5 میلیارد و 50 میلیون ریال و با متراژ 2020 مترمربع برای ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان به کتابخانه‌های عمومی اهدا کردند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بهشهر نقش خیرین کتابخانه‌ساز را در پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی جهت بالا بردن فضای کتابخانه‌ای به منظور ارتقای آگاهی و بصیرت عمومی جامعه، نقشی انکارناپذیر دانست و اظهار داشت: امیدواریم مسئولین نیز همگام با خیرین با تخصیص اعتبارات لازم به کتابخانه‌های عمومی، در جبران کمبودهای کتابخانه‌ای مخصوصا در بخش فضا و منابع به این بخش کمک کنند.