سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کمک 7 میلیارد ریالی حامیان به ایتام نکایی - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 7 میلیارد ریالی حامیان به ایتام نکایی

سید موسی عمادی ترکامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: این کمک‌ها در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی بوده است که در طول سال گذشته تاکنون به ایتام نکایی اهدا شده است.

وی افزود: کمک‌های غیرنقدی شامل کمک‌هایی همچون سبد کالا، بسته‌های فرهنگی، خدمات، طرح عترت فاطمی، زمین هبه‌ای و... بوده است.

عمادی اظهار داشت: یکی از مهم‏ترین آرمان‏های امام خمینی(ره) تحقق عدالت اجتماعی، کم شدن فاصله طبقاتی و حمایت از محرومان و فقرستیزی بود که با تاسیس کمیته امداد در این راستا فعالیت‌های فراوانی انجام شد.

وی توجه به ایتام و گسترش سیره عملی حضرت علی (ع) را از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد امام خمینی نکا ذکر و تصریح کرد: انجام فریضه الهی، کسب رضایت خداوند و تقویت حس همدلی در جامعه اسلامی وظیفه همگانی است.

عمادی ادامه داد: همزمان با سالروز میلاد امام علی(ع) نیز در مراسمی از 13 پدر معنوی که با این نهاد همکاری تنگاتنگ دارند، تجلیل شد.

وی گفت: این نهاد از یادگاران امام راحل است که برکات و دستاوردهای زیادی را در برطرف کردن محرومیت از چهره نیازمندان داشته است.

مدیر کمیته امداد نکا به اجرای طرح اکرام ایتام اشاره کرد و گفت: این طرح همزمان با 21 ماه رمضان به صورت سراسری در سطح شهرستان‌ برگزار و برای حامیان جدید فراخوانی می‌شود و حامیان می‌توانند با تکمیل فرم ویژه هزینه‌های مختلف ایتام را تامین کنند.

عمادی یادآور شد: با همکاری خیرین و موسسات خیریه با کمیته امداد امام خمینی این نهاد خدمت‌رسان در کمک به محرومان و اقشار آسیب‌پذیر موفق‌تر خواهد بود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نکا نیز در سخنانی، شناسایی استعدادهای مددجویان، شناسایی استعدادهای منطقه، تشویق مددجویان به تلاش و تولید، برگزاری کلاس‌های آموزشی، پرداخت وام های خود اشتغالی و نظارت بر ادامه فعالیت افراد زیرپوشش را بخشی از فعالیت‌های این نهاد در امر خودکفایی بیان کرد.

عمادی گفت: در حال حاضر کمیته امداد در بین سازمان‌ها به صورت یک الگوی خدمات‌رسانی معرفی می‌شود و به همین دلیل در سال جاری دولت نیز بحث مهم اشتغال را به امداد واگذار کرد.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام هم‌اکنون از دستگاه‌های موثر در محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی به محرومان است.

مدیر کمیته امداد نکا اضافه کرد: احداث مسکن، اهدای جهیزیه، اکرام ایتام، بیمه زنان سرپرست خانوار، تحصیل فرزندان مددجویان، خوداشتغالی خانواده‌های تحت حمایت، مشاوره و آموزش از سرفصل‌های حمایتی این نهاد به مددجویان است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 8 هزار نکایی به صورت دائم و موردی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.