جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

کمک 7 میلیارد تومانی خیران مازندرانی به پروژه مهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 7 میلیارد تومانی خیران مازندرانی به پروژه مهر

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران گفت: خیران به پروژه مهر سال گذشته 7 میلیارد تومان کمک کردند.

کمک 7 میلیارد تومانی خیران مازندرانی به پروژه مهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اسفندیار نظری در جلسه شورای آموزش و پرورش که در استانداری مازندران تشکیل شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش مازندران در اجرای پروژه مهر در سه سال اخیر از رتبه 18 سال 92 در سال 93 به رتبه چهارم و سال گذشته با نمره 98.96 از سه استان برتر کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه مهر امسال با شعار اقدام و عمل و تدبیر برای دانش‌آموز از آبان ماه سال گذشته در مازندران شروع به کار کرد، افزود: سازماندهی مجدد، بازسازی فضای آموزشی و نیروی انسانی در پروژه مورد مورد توجه قرار گرفت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه هر ساله 4 هزار دانش‌آموز به نظام تعلیم و تربیت ورود و خروج می‌کنند، اضافه کرد: امسال 39 هزار و 166 دانش‌آموز را در پایه دهم متوسطه داریم.

این مسؤول بحث هدایت تحصیلی را از موضوعات اجرای توسعه متوازن در کشور دانست و گفت: مازندران در برنامه پنجم توسعه در اجرای هدایت تحصیلی به 44 درصد رسید تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 55 درصد برسد.

نظری با بیان اینکه 50 درصد ظرفیت بهترین دانشگاه‌های کشور در رشته ریاضی خالی است، افزود: در رشته تجربی به ازای هر پنج نفر یک نفر به رشته تجربی می‌رود.

وی با اعلام اینکه انحراف در هدایت تحصیلی، آموزش و پرورش مازندران بسیار اندک است و در اجرای طرح توسعه متوازن از استان‌ها برتر است، تصریح کرد: برای پایه دهم بحث انتخاب و انتصاب مدیران به‌صورت فرایندی انجام شد تا شاهد ماندگاری مدیران و توانمندسازی آنان را داشته باشیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از اجرای سه ساله شدن هنرستان‌ها و استقرار پایه دهم را از دیگر فرایند‌های تحصیلی جدید در نظام تعلیم و تربیت دانست و ادامه داد: مازندران دارای 324 هنرستان است و 80 دبیرستان شاخه نظری در مناطق محروم برخی رشته‌های هنرستانی را در خود گنجانده است.

این مسؤول اظهار کرد: امسال در سه ساله متوسطه دوم 150 ساعت با عنوان اوقات فراغت و مهارت‌آموزی گنجانده شد که درس تفکر و سواد رسانه‌ای در پایه دهم تدریس می‌شود.

نظری با اعلام اینکه در بحث استقرار پایه دهم طبق آخرین آمار ثبت سناد از 3 هزار و 821 مدرسه تا سه روز اخیر 457 هزار و 896 نفر ثبت‌نام کردند، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره ابتدایی تکمیل شد بیشتر ثبت‌نام نشده‌ها در دوره متوسطه دوم قبولی‌های شهریور ماه محسوب می‌شوند.

وی کمک خیران به پروژه مهر سال تحصیلی گذشته را 7 میلیارد تومان دانست و ادامه داد: در پیگیری وضعیت پروژه مهر بحث سامانه حسابداری، اموال، تجهیز اتاق ورزشی، خط‌کشی‌ها، نمازخانه، کتابخانه و بهسازی مدارس مورد توجه قرار گرفت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از راه‌اندازی کمپین پروژه مهر در سامانه مجازی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: امسال از 31 شهریور ماه جاری جشن شکوفه‌ها، غنچه‌ها برای پیش دبستانی‌ها و جشن جوانه‌ها برای پایه هفتم داریم.

این مسؤول با اعلام اینکه شروع کلاس درس به‌طور رسمی از سوم مهر انجام می‌شود، بیان کرد: امسال آئین بازگشایی مدارس به‌طور نمادین با حضور مسؤولان کشوری و استانی در یکی از مدارس بابل برگزار می‌شود.