جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کمک 7 میلیارد تومانی خیران برای اجرای طرح تحول سلامت در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمک 7 میلیارد تومانی خیران برای اجرای طرح تحول سلامت در مازندران

کمک 7 میلیارد تومانی خیران برای اجرای طرح تحول سلامت در مازندران


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه با آغاز طرح تحول سلامت بیش از 7 میلیارد تومان مشارکت خیران را در استان شاهد بودیم، گفت: خدمات بهداشتی و درمانی به صورت عادلانه در حال انجام است.

کمک 7 میلیارد تومانی خیران برای اجرای طرح تحول سلامت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم جان‌بابایی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح همزمان یک‎هزار خانه بهداشت روستایی در کشور که به صورت نمادین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روستای زرندین پایین نکا به بهره‌برداری رسید، گفت: با آغاز طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت و درمان تاثیرات چشم‌گیری داشتیم به طوری که این تاثیرات نه تنها در بخش مالی بلکه در بخش اجتماعی نیز مورد اهمیت است.

وی افزود: مهم‎ترین اثرات طرح تحول نظام سلامت در جامعه، احترام به مردم و رفتار صادقانه با جامعه هدف است به طوری که مردم مشکلات بهداشت و درمان خود را به نظام بهداشتی و درمانی به خوبی اعلام می‎کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: مشارکت مردم و مسئولان نیز یکی از دیگر شاخص‌های طرح تحول سلامت است به طوری که در استان‎ها از سوی استانداران، نمایندگان ولی فقیه، مجلس شورای اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه با آغاز طرح تحول سلامت بیش از 7 میلیارد تومان مشارکت خیران را در استان شاهد بودیم، گفت: خدمات بهداشتی و درمانی به صورت عادلانه در حال انجام است به طوری‌که در حاشیه شهرها، روستاها و شهرها تقریبا امکانات به یک‌صورت ارائه می‎شود.

وی با اشاره به ضرورت بهینه‌سازی و استانداردسازی مراکز بهداشتی و درمانی در استان عنوان کرد: این طرح مورد رضایت مردم قرار گرفته و این مراکزی که امروز و در دهه‌فجر امسال افتتاح شدند همگی در مدت فقط  پنج ماه به بهره‎برداری رسیده است.

معاون وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه مردم به عنوان متولیان سلامت در کنار دانشگاه علوم پزشکی هستند، گفت: اکنون در خانه‌های بهداشت روستایی 426 قلم دارو موجود است که با این داروها شرایط برای درمان در روستاها بهتر شده است.

این مسئول با تاکید بر بهبود شرایط رفاهی پزشکانی که در خانه‌های بهداشت فعالیت دارند، متذکر شد: سال گذشته 290 پزشک، در مناطق روستایی استان فعالیت داشتند که امسال 70 پزشک دیگر به روستاها اضافه شدند.

جان‌بابایی در پایان اذعان داشت: استمرار خدمات بسته به پایداری منابع است که موجب می‎شود طرح تحول سلامت به هدف اصلی خود برسد.