جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کمک 522 میلیون تومانی خیران به بهداشت و درمان فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 522 میلیون تومانی خیران به بهداشت و درمان فریدونکنار

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار از کمک 522 میلیون تومانی خیران حوزه سلامت به بخش‌های بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد.

کمک 522 میلیون تومانی خیران به بهداشت و درمان فریدونکنار

محمد نصرتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: چهار مرکز بهداشتی درمانی در این شهرستان فعالیت دارند که یک مرکز بهداشتی درمانی شهری و سه مرکز روستایی هستند.

وی با بیان اینکه خانه‌های بهداشت در فریدونکنار 17 واحد است، افزود: یک پایگاه بهداشتی ضمیمه نیز در این زمینه به مردم ارائه خدمات می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار در تشریح آخرین وضعیت نظام شبکه بهداشت و درمان شهرستان، تصریح کرد: یک واحد پست قرنطینه دریایی، سه مرکز مجری طرح پزشک خانواده، 6 پزشک طرف قرارداد، پنج مامای طرف قرارداد، 34 بهورز و همچنین 13 پزشک خانواده شهری طرف قرارداد در فریدونکنار فعال هستند.

نصرتی در تشریح گزیده‌ای از گزارش عملکرد داوطلبان سلامت شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار نیز از برگزاری کلاس‌های متمرکز توسط شبکه بهداشت برای داوطلبان شهری و روستایی به تعداد 32 جلسه خبر داد و افزود: تشکیل چهار جلسه مربیان داوطلبان شهری و روستایی، برگزاری 68 کلاس آموزشی توسط مربی و کمک مربی برای داوطلبان شهری و برگزاری 61 کلاس آموزشی توسط مربی و کمک مربی برای داوطلبان روستایی را نیز داشتیم.

وی با اشاره به تهیه پمفلت، تراکت و روزنامه دیواری توسط داوطلبان شهری و روستایی به تعداد 30 مورد، ادامه داد: تعداد پروژه‌های انجام‌شده با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی با محوریت شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار 12 پروژه بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار با بیان اینکه 10 مرحله اردوی فرهنگی برای داوطلبان شهری و روستایی شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار برگزار شد، خاطرنشان کرد: اردوی سیاحتی و زیارتی داوطلبان سلامت و جشن داوطلبان سلامت نیز برگزار شده است.

این مسؤول از تشکیل داوطلبان روستایی در روستای ازباران بخش دهفری این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تشکیل داوطلبان روستایی در روستای فیروزآباد نیز از دیگر اقدامات و دستاوردهای مهم در همین زمینه محسوب می‌شود.

نصرتی تعداد خیران فعال حوزه سلامت در شهرستان فریدونکنار را 25 نفر اعلام کرد و ادامه داد: مبلغ اهدایی خیران در سال گذشته 522 میلیون و 550 هزار تومان بوده است.

نصرتی تعداد شوراهای تشکیل شده روستایی را به تعداد 119 برشمرد و تصریح کرد: تعداد مصوبات انجام‌شده 94 مصوبه رد این شوراها بوده که البته تعداد مجموع داوطلبان شهری شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار 86 و در بخش روستایی 26 نفر هستند.

وی جمعیت تحت پوشش داوطلبان شهری بخش بهداشت و درمان در شهرستان فریدونکنار را 17 هزار و 155 نفر دانست و اضافه کرد: این رقم در حوزه روستایی عدد 4 هزار و 104 را نشان می‌دهد.

نصرتی خانوار تحت پوشش داوطلبان سلامت شهری در فریدونکنار را 7 هزار و 356 و در بخش روستایی یک‌هزار و 337 نفر برشمرد و بیان کرد: تعداد سازمان های مجری پروژه چهار و تعداد داوطلبان ادارات و دستگاه‌های اجرایی 18 نفر هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار از برگزاری 12 کلاس در ادارات دولتی شهرستان خبر داد و گفت: تعداد میانگین خانوار تحت پوشش داوطلب سلامت در شهرستان رقم 80 خانواده است.