رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

کمک 500 میلیون ریالی اوقاف مازندران به زائران اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 500 میلیون ریالی اوقاف مازندران به زائران اربعین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت : اوقاف مازندران 500 میلیون تومان برای اطعام و اسکان زائران اربعین حسینی در مسیر بازگشت به استان های معین در مرز مهران کمک مالی کرد.

کمک 500 میلیون ریالی اوقاف مازندران به زائران اربعین

به گزارش روابط عمومی اوقاف مازندران حجت الاسلام ستار علیزاده در آستانه اربعین حسینی با بیان اینکه اجتماع مردمی اربعین حسینی حامل یک پیام بزرگ است، اظهار کرد: در این پیام شیعیان می خواهند به دنیا اعلام کنند که گره مشکلات جهان با پیروی از تفکر امام حسین(ع) و تفکر عاشورایی که همان تفکر نظام جمهوری اسلامی است، برطرف می شود.
وی خدمت کردن به زائران حسینی را خدمت به امام حسین(ع) دانست و افزود: اجتماع بزرگ شیعیان در اربعین حسینی پایه های استکبار را به لرزه در می آورد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه سازمان اوقاف در پیاده روی اربعین به زائران حسینی خدمت رسانی می کند، ادامه داد: امسال سازمان اوقاف و امور خیریه در اقدامی هماهنگ و با مشارکت خیران، بهره گیری از کمک های مردمی، اجرای نیت واقف و مشارکت 11 اداره کل اوقاف، موکب هایی را برای استقبال و پذیرایی از زائران کربلای معلی و نجف اشرف در مسیر حرکت کاروان های اربعین برپا کرده است.
علیزاده با اشاره به اینکه ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان های اصفهان، قزوین، قم، همدان، کرمانشاه، زنجان و مرکزی به عنوان استان معین در مرز مهران مستقر شدند، تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران 500 میلیون ریال برای اطعام و اسکان زائران اربعین حسینی در مسیر بازگشت به استان های معین در مرز مهران کمک مالی کرد.
وی عمده فعالیت های اوقاف در ایام اربعین را هنگام بازگشت عزاداران حسینی در مرز های کشورمان و مسیر راهپیمایی در کشور عراق دانست و اضافه کرد: ارائه خدمات فرهنگی، توزیع بسته های فرهنگی بین زائران، پذیرایی و همچنین اطعام زائران حسینی از جمله اقداماتی است که در این موکب ها انجام می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه استان مازندران در مسیر بازگشت زائران حسینی ایام اربعین قرار ندارد اما توفیق خدمت رسانی به زائران با وجود طرح جدید فراهم شد، گفت: اوقاف مازندران آمادگی خود را برای کمک رسانی هرچه بیشتر به زائران پیاده امام حسین(ع) اعلام کرده است.