جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

کمک 2میلیارد و 483 میلیون ریالی نیکوکاران آملی برای آزادی زندانیان - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 2میلیارد و 483 میلیون ریالی نیکوکاران آملی برای آزادی زندانیان

نیکوکاران نوع دوست آملی درجشن گلریزان برای آزادی زندانیان این شهرستان که سه شنبه شب برگزار شد، با اهدای دومیلیارد و 483 میلیون ریالی زمینه آزادی حدود 60زندانی جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

کمک 2میلیارد و 483 میلیون ریالی نیکوکاران آملی برای آزادی زندانیان

دادستان عمومی وانقلاب اسلامی شهرستان آمل درحاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد زندانی ، شامل زندانیان جرائم غیرعمد از جمله دیه و مهریه هستند که به علت ناتوانی درپرداخت آن در زندان به سرمی برند.
'علی طالبی '، با بیان اینکه نیکوکاران آملی پارسال در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد این شهرستان 964میلیون ریال کمک کرده بودند، اضافه کرد: با این میزان کمک نیکوکاران آملی پارسال 41 زندانی جرائم غیرعمد از زندان آمل آزاد وبه کانون خانواده های خود بازگشتند.
دادستان عمومی وانقلاب آمل به وجود حدود 850 زندانی درزندان این شهرستان اشاره کرد وبا بیان اینکه تعدادی ازآنان از زندانیان جرائم غیرعمد هستند وبه علت بدهی مالی چشم انتظارخیران ومردم نوع دوست هستند، افزود: بیش از یکصد زندانی جرائم غیرعمد درزندان آمل تاکنون شناسایی شدند که نیازمند کمک مالی نیکوکاران برای آزادی هستند.
طالبی با اشاره به اینکه درماه مبارک رمضان و کمک به آزادی زندانیان غیرعمد به رسم خوب وپسندیده تبدیل شده است، اضافه کرد: انتظار است تا نیکوکاران ومردم نوع دوست دراین امرخداپسندانه وبرای تحکیم امرمقدس خانواده وخوشحالی فرزندان آنان از کمکهای خود درحق زندانیان آبرومند دریغ نکنند.
وی به فعالیت خوب انجمن حمایت از زندانیان شهرستان در پیگیری برای زمینه آزادی زندانیان ورسیدگی به وضعیت معیشت خانواده های آن قدردانی کرد و افزود: دریکسال گذشته 510میلیون ریال مستمری به خانواده های زندانیان تحت پوشش اداره زندان آمل پرداخت شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام 'سیدجلیل مرتضوی' امام جمعه امل سه شنبه شب در جشن گلریزان انجمن حمایت از زندانیان شهرستان آمل گفت: گلریزان ودستگیری از زندانیان آبرومند کارخداپسندانه وارزشمندی است که در ماه مبارک رمضان عمومی وبا تثبت شده است.
وی به اثرات مثبت این اقدام خیر و مشارکت خیران برای آزادی زندانیان آبرومند به استناد احادیت وروایات قرآنی اشاره کرد وگفت: این اقدام خیرنیکوکاران باعث می شود تا خانواده ای از جدایی وفروپاشی که پیامد آن بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی است، پیشگیری شود.
امام جمعه آمل با تاکید بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرم و تلاش برای پیگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی در جامعه گفت: خانواده‌های زندانیان که به دلیل بدهی‌های مالی در زندان به سر می‌برند عمدتاً در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم حضور سرپرست خانواده خود هستند.
حجت الاسلام مرتضوی اضافه کرد: در صورت عدم رسیدگی به‌موقع و صحیح به آن‌ها ممکن است به‌تدریج خانواده و یا فرزندان این افراد نیز به چرخه بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی جامعه برگردند بنابراین ضرورت دارد با توجه بیشتر مانع گسترش آسیب‌های اجتماعی پیش روی خانواده‌های این افراد شویم.
وی، از خیران که دروضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند، درخواست کرد، که حداقل درطول سال افرادی که بی‌گناه و به خاطر بدهی در زندان به سر می‌برند آزاد شده و به دامان خانواده‌های خود بازگردند.
امام جمعه آمل با تاکید براینکه دستگیری و رسیدگی به فقرا ونیازمندان درجامعه اقدام ارزشمند وحسنه است وبرای فرد انجام دهنده این عمل خیر شور ونشاط خوبی به همراه دارد، افزود: علاوه بر آن عمل خیر برای افراد انجام دهنده آن عاقبت بخیری دنیا وآخرت ورضایت وخشنودی خداوند و خانواده افرادی که با کمک خیران خوشحال می شوند، را به همراه خواهد داشت.