سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کمک 17 میلیارد تومانی خیران برای ساخت کتابخانه‌های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 17 میلیارد تومانی خیران برای ساخت کتابخانه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، محمد‌اسماعیل امامزاده در چهاردهمین جلسه هیئت ‌مدیره انجمن خیران کتابخانه‌ساز مازندران که به میزبانی گلوگاه برگزار شد به بیان وضعیت کتابخانه‌های مازندران و شرقی‌ترین شهرستان استان پرداخت.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون 101 باب کتابخانه عمومی با یک ‌میلیون و 400 هزار جلد کتاب و 104 هزار عضو فعال در مازندران داریم.

امامزاده با بیان‌ اینکه هیچ کتابخانه استیجاری در مازندران نداریم، از در دست احداث بودن 46 کتابخانه عمومی در فضایی به وسعت 30 هزار متر مربع خبر داد و افزود: تاکنون 2 میلیارد تومان برای ساخت این واحدها هزینه شده و برای اتمام، نیاز به 12 میلیارد تومان دیگر دارد.

امامزاده از تأسیس انجمن خیران کتابخانه‌ساز در شهرستان‌های استان خبر داد و تصریح کرد: دو سال است که از تاسیس این انجمن‌ها در استان و شهرستان‌ها می‌گذرد و با همکاری مسئولان شهرستانی و استانی آینده خوبی خواهد داشت.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 480 میلیون تومان از سوی این انجمن به ساخت کتابخانه اختصاص یافت و تا پایان سال جاری 17 میلیارد تومان دیگر نیز به این کار اختصاص می‌یابد.

مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران به وضعیت کتابخانه‌های گلوگاه پرداخت و گفت: شهرستان گلوگاه با رتبه 15 پایین‌ترین سرانه مطالعه در استان را دارد و به‌لحاظ منابع کتابخانه‌ای هم در انتهای جدول است.

وی بر تأسیس کتابخانه عمومی در مرکز شهر گلوگاه که دسترسی به آن برای عموم آسان باشد، تأکید کرد و بیان داشت: تأمین زمین به عهده مسئولان شهرستان و تأمین هزینه‌های آن با اداره کل کتابخانه‌ها و انجمن خیران کتابخانه‌ساز مازندران است.