جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کمک 150 میلیون تومانی اوقاف مازندران به بیماران نیازمند - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 150 میلیون تومانی اوقاف مازندران به بیماران نیازمند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر دیروز در دیدار مسئولان اوقاف مازندران با استاندار مازندران اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای تغییر رویکرد وقف در اوقاف استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: 10 هزار و 336 واقف و صد هزار مستاجر و بیش از سه هزار و 420 هیئت خادم مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل اوقاف مازندران با اعلام اینکه در هفته وقف بیش از 50 وقف جدید داشتیم، افزود: همکاری سازمان‌ها و ارگان‌ها و اصحاب رسانه برای ترویج فرهنگ وقف بسیار موثر بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مجموع 134 وقف جدید در سال جاری داشتیم که حرکت ارزشمندی در استان ایجاد شد و بیش از 10 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشتیم.

علیزاده بیان کرد: بانک جامع اطلاعات در اوقاف مازندران ایجاد شد که همه امور مربوط به اوقاف در این بانک جامع قابل جمع‌آوری است.

وی با اعلام اینکه در ثبت سند مقداری عقب هستیم، افزود: در این زمینه مقداری آسیب می‌بینیم ولی با همکاری که مسئولان اداره ثبت داشتیم برنامه‌ریزی برای ثبت سند در حال انجام است.

این مسئول از برنامه‌ریزی برای احیای بیش از چهار هزار رقبه در مازندران خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده توانستیم بخشی از حقوق اوقاف احیا شود.

مدیرکل اوقاف مازندران از اجرای پروژه خدماتی در استان با استفاده از ظرفیت اوقاف خبر داد و ادامه داد: با اجرای پروژه‌های مختلف اوقاف در استان، بیش از 9 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه برای مناسبت‌های مختلف در استان برنامه فرهنگی پیش‌بینی شد، افزود: برگزاری خیمه معرفت در مازندران مورد توجه قرار گرفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: در برنامه‌های فرهنگی به مباحث اجتماعی استان توجه می‌شود و بیش از 150 خیمه معرفت در سطح استان برپا شد.

علیزاده از چاپ بیش از 100 هزار جلد خطبه حضرت زهرا (س) توسط این نهاد خبر داد و گفت: همه برنامه‌های فرهنگی اوقاف مازندران با رویکرد مذهبی انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف مازندران با اعلام اینکه درمان مشکل اساسی جامعه است، افزود: 150 میلیون تومان از محل اجرای نیت واقف برای تهیه دارو به بیش از 9 هزار نفر اختصاص داده شد.

وی در پایان گفت: بستر خوبی برای ایجاد وقف در استان وجود دارد که نیاز به همکاری با مسئولان داریم تا بتوانیم از ظرفیت موجود به سمت ایجاد وقف جدید پیش برویم.