جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

کمک 10 میلیارد ریالی اولیای دانش‌آموزان به مدارس نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 10 میلیارد ریالی اولیای دانش‌آموزان به مدارس نکا

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، علی رجبی در جلسه شورای آموزش و پرورش نکا اظهار داشت: آموزش و پرورش پولی در قالب سرانه ندارد و همه برنامه‌های پرورشی از پول و کمک‌های اولیای دانش‌آموزان است که در این زمینه در سال گذشته به درستی وارد شده‌اند.

وی افزود: مدارس در دست ساخت شهرستان نکا شامل مدرسه عباس‌آباد نکا، بهپاک و مرحوم گلدوست است که در این راستا مدرسه عباس‌آباد با کمک و تعهدات بنیاد برکت تا مهرماه به اتمام می‌رسد و برای مدرسه بهپاک نیز از بودجه سال 93 اعتبار مناسبی اختصاص یافته است.

رجبی با بیان اینکه فرمانداری نکا برای ایام تابستان و تعطیلات حداقل دو مدرسه از آموزش و پرورش اجاره می‌کند یادآور شد: این اجاره در مدارس لایی و استخرپشت هزارجریب است که می‌تواند کمک کار مناسبی برای افزایش درآمد آموزش و پرورش باشد.

فرماندار نکا ادامه داد: مشارکت خیران مدرسه‌ساز در طول سال‌های پس از انقلاب وصف‌ناپذیر است و در شهرستان نکا نیز خیران در ساخت‌وساز مدارس و هوشمند‌سازی کلاس‌های درس به‌درستی و فعال وارد شده‌اند که نیازمند کمک‌های آنان در زمینه‌های دیگر و ایجاد فضای آموزشی بیشتر با توجه به کمبود فضای آموزشی هستیم.

این مسئول از کمک 10 میلیارد ریالی اولیای دانش‌آموزان به مدارس نکا خبر داد و گفت: اگر کمک، همیاری و همکاری اولیای دانش‌آموزان به مدارس نبود، مدارس به تنهایی از عهده مخارج آن بر نمی‌آمدند.

رجبی با اشاره به شورای آموزش و پرورش و مصوبات آن در طول سال گذشته تاکنون بیان داشت: 98 درصد مصوبات این شورا در طول سال گذشته تاکنون عملیاتی شده ‌و علاوه بر ساخت‌وساز و افزایش فضای آموزشی توجه ویژه یا نیز به سمت پژوهش دانش‌آموزان و مسائل علمی داشته است.

وی گفت: با هماهنگی انجام شده توسط شورای آموزش و پرورش، ایجاد مهارت‌آموزی دانش‌آموزان هنرستانی در نظام مهندسی و دانش‌آموزان رشته تجربی با پزشکان فراهم شده و علاوه بر مسائل تئوری دانش‌آموزان در فضای کسب و کار با شغل‌های مختلف و رشته‌های مرتبط با درس خود آشنا می‌شوند.

رجبی افزود: برای کمک به آموزش و پرورش، فرمانداری مبلغ مناسبی را در نظر می‌گیرد  تا در جهت رفع مشکلات گام‌های مثبت و مفید برداشته شود.