جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

کمک های دانش آموزان غرب مازندران به عتبات و عالیات جمع آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک های دانش آموزان غرب مازندران به عتبات و عالیات جمع آوری شد

مسوول ستاد بازسازی عتبات و عالیات غرب مازندران در این آیین نمادین که در مدرسه راهنمایی شاهد چالوس برگزار شد، گفت: طبق هماهنگی با اداره کل آموزش و پرورش مازندران، اول ماه بهمن مصادف با روز شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز روز امامت حضرت مهدی (عج) به عنوان تجدید میثاق دانش آموزان با عتبات و عالیات در نظر گرفته شد.

محمدرضا شهریور افزود : پاکت های مخصوص جمع آوری هدایا و نذورات عتبات و عالیات که پیش از این در بین دانش آموزان این منطقه توزیع شد، امروز در مدارس غرب مازندران جمع آوری شد.

وی اظهار داشت : نذورات جمع آوری شده دانش آموزان و خانواده های آنان از شهرستان به حساب استان و از استان به حساب کشوری عتبات و عالیات واریز خواهد شد.

امام جمعه چالوس نیز با اشاره به خدمات ائمه اطهار برای پایداری دین مبین اسلام و مذهب تشیع ، حفظ آثار و نشانه های آنان را از الزامات امت اسلامی دانست.

حجت الاسلامˈمحمدمهدی راشدیˈ اظهار داشت: با وجود دشمنی های زیاد در طول تاریخ برای نابودی بارگاه مطهر امامان و امامزادگان، تلاش و علاقمندی شیعیان موجب پایداری بارگاه آنان شده است.

امام جمعه نوشهر نیز در آیینی دیگری به همین منظور در دبیرستان دخترانه شاهد این شهر گفت : تبعیت از ولی امر مسلمین در زمان غیبت امام عصر(عج) یک اصل است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام ˈ محمود مشایخˈ با اشاره به این که محبت و ارادت به ائمه اطهار(ع) سبب سعادت دنیوی و اخروی انسان‌ها می‌شود بر لزوم ترویج فرهنگ کمک به بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد.

در ادامه این آیین ، رییس آموزش و پرورش نوشهر گفت : کمک به عتبات عالیات یکی از جنبه های محبت به ائمه معصومین (ع) است.

ˈاحمد بیژنیˈ استقبال دانش‌آموزان این شهرستان در کمک به عتبات و عالیات را مطلوب اعلام و اضافه کرد : محبت امام حسین (ع) و خاندان اهل بیت (ع) در جان و دل آحاد مردم جاری است و کمک به بازسازی عتبات عالیات مبین محبت و علاقه مردم به آنان است.

مردم مازندران از سال 1383 تاکنون 60 میلیارد ریال اعتبار به ساخت بارگاه امامام معصومین در کشور عراق کمک کردند.