جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کمک های بلاعوض به سیل زدگان بهشهری در کوتاه ترین زمان پرداخت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک های بلاعوض به سیل زدگان بهشهری در کوتاه ترین زمان پرداخت شود

عیسی هاشمی سه شنبه شب در ستاد مدیریت بحران استان مازندران که در تالار اجتماعات فرمانداری بهشهر برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه در سیل بهشهر نیروهای امدادی هلال احمر، بسیج و مردم در همان ساعات اولیه وارد عمل شدند و جریان سیل را مهار کردند.

وی افزود: اگر همت و تلاش همه جانبه مردم در امدادرسانی نبود، و جریان سیل بهشهر بدرستی مهار نمی شد ،خسارات افزایش می یافت و عواقب آن همچنان باقی می ماند.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: استاندار مازندران بطور جدی دغدغه رفع مشکلات سیلزدگان را دارد و به همین دلیل نیز جلسه ماهانه ستاد بحران در بهشهر تشکیل می شود تا با بررسی بیشتر در مورد ارائه راهکارها و کمک رسانی به مردم برنامه ریزی شود.

هاشمی ادامه داد: پرونده های بانکی برای دریافت تسهیلات باید در کوتاه ترین زمان به بانکها ارسال شود تا به محض ابلاغ تسهیلات، وام ها در اختیار واجدین شرایط قرار گیرد.

فرماندار بهشهر نیز با بیان اینکه تاکنون 813 خانوار بهشهری از کمک های بلاعوض 500 هزارتومانی برخوردار شده اند گفت: برای یک هزار و 49 نفر از خسارت دیدگان پرونده تشکیل شد که به 813 نفر اعتبار معیشتی به مبلغ 4 میلیارد و 65 میلیون ریال پرداخت شد.

محمدرضا البرزی افزود: مدارک لازم برای دریافت وام از بانک مسکن آماده و به بانک ارسال و پرونده تشکیل شده است اما تاکنون هیچ تسهیلاتی پرداخت نشده است و منتظریم تا با ابلاغ بانک، افراد سیل زده از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سیل بهشهر بسیاری ازکارخانه ها و صنایع خسارت دیدند که متاسفانه هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند و هیچ مصوبه ای نیز در این مورد نداشتیم.

البرزی بیان داشت: از روزهای اول سیل براساس مصوبه کارگروه استانداری مصوب شد که برای افرادی که خانه هایشان در سیل از بین رفته تا 6 ماه و برای افراد مستاجر تا 3 ماه اجاره منزل پرداخت کنیم که متاسفانه هنوز پرداخت نشده و این موضوع حیثیتی شده و ما باید به وعده خود عمل کنیم.

سیل بهشهر در 22 مهر ماه 91 اتفاق افتاد که در جریان آن 6 نفر از شهروندان بهشهری جان خود را از دست دادند و حدود 2 هزار نفر نیز دچار سیل زدگی شدند.